Atsiprašome, tačiau Jūsų naršyklė negali atvaizduoti svetainės turinio.
Prašome atidaryti svetainė su kita naršykle, pvz. Mozilla Firefox (atsiųsti galima čia)

Istorinis lietuvės triumfas – už speigračio

 • S.Bieliūnaitės startas.

 • Apdovanojimo akimirka.

 • Apdovanojimo akimirka.

 • Apdovanojimo akimirka.

 • Apdovanojimo akimirka.

 • Apdovanojimo akimirka.

 • Apdovanojimo akimirka.

 • Apdovanojimo akimirka.

 • Apdovanojimo akimirka.

 • Apdovanojimo akimirka.

 • Apdovanojimo akimirka.

 • Apdovanojimo akimirka.

 • Apdovanojimo akimirka.

 • "Alpių Aido" komanda.

 • Sutiktuvės Vilniuje.

2017 m. Balandžio 14 d. 18:46

Pernai galutinėje Baltijos taurės varžybų įskaitoje amžiaus grupės iki 14 m. vicečempione tapusi S.Bieliūnaitė šį sezoną jau šovė į pačią viršūnę, nors dabar jai jau teko varžytis grupėje iki 16 m. Iki šiol nei vienai mūsų šalies atstovei merginų ar moterų varžybose nebuvo pavykę laimėti Baltijos taurės.
 
Praėjusiais metais į Lietuvą taip pat atkeliavo Baltijos taurė – ją iškovojo tada amžiaus grupėje iki 12 m. lenktyniavęs Oskaras Karlavičius. Jam žingsnis į vyresniųjų grupę nebuvo toks sėkmingas, kaip komandos draugei – vilnietis grupėje iki 14 m. šiemet buvo šeštas.
 
Šiemet iš viso buvo surengti trys Baltijos taurės varžybų etapai. Pirmas vyko lapkritį Druskininkuose, antras – vasarį Siguldoje (Latvija), o finalinis praėjusį savaitgalį finišavo už speigračio esančioje Piuhėje (Suomija). Būtent jame ir paaiškėjo galutinė visų amžiaus grupių įskaita.
 
Be to, Lietuvos, Latvijos ir Estijos kalnų slidininkams varžybos Piuhėje buvo ir šių šalių čempionatai. Tada savo amžiaus grupėse geriausiai pasirodę kiekvienos iš trijų Baltijos valstybių sportininkų tapo savo šalių čempionais ir prizininkais. 
 
Per tris etapus Baltijos taurės varžybose dalyvavo ne tik Lietuvos, Latvijos, Estijos atstovai, bet ir Baltarusijos, Rusijos, Norvegijos, Švedijos, Suomijos, Čekijos, Ukrainos, Belgijos, Didžiosios Britanijos, Slovakijos, Italijos, Lenkijos, JAV, Kanados, Rumunijos, Olandijos, Graikijos, Ispanijos, Liuksemburgo kalnų slidininkai.

Kova iki paskutinės akimirkos
 
„Sezono pradžioje net negalvojau apie pergalę, nes buvo daug stiprių konkurenčių. Bet kartu su treneriais ir komanda daug dirbome ir galiausiai pasiekiau pergalę, nors net paskelbus rezultatus buvo sunku tuo patikėti“, - prisipažino nuo šiol geriausia Baltijos šalių kalnų slidininke nuo 14 iki 16 m. amžiaus save galinti vadinti S.Bieliūnaitė.
 
Galutinėje Baltijos taurės varžybų įskaitoje S.Bieliūnaitė surinko 477 taškus, o antroje vietoje šioje grupėje likusios metais vyresnės latvės Betijos Burkovskos sąskaitoje – 410 taškų. Viską lėmė paskutinės dvejos lenktynės – slalomo ir didžiojo slalomo.
 
Nors buvo už varžovės nugaros, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto gimnazijos aštuntokė S.Bieliūnaitė išsaugojo šaltus nervus ir laimėjo slalomo rungtį, už tai gavusi 100 taškų, o didžiajame slalome į savo taupyklę įdėjo dar 26 taškus, finišavusi dešimta. Tuo tarpu iki paskutinių dviejų startų sunkiai pavejama atrodžiusi B.Burkovska nesugebėjo baigti abiejų lemiamų lenktynių ir išleido pergalę iš rankų.
 
„Aš neskaičiavau taškų, nežiūrėjau, kaip sekasi varžovei. Važiavau iš visų jėgų“, - teigė kol kas didžiausią karjeros pergalę iškovojusi klubo „Alpių aidas“ sportininkė, trenerių Anželos ir Vytauto Aleksandravičių auklėtinė. Piuhėje ji taip pat užsitikrino net keturių rungčių Lietuvos čempionės titulus - slalomo, didžiojo slalomo, „Super-G“ ir dvikovės („Super-G“ ir slalomas). Pastarųjų dviejų rungčių dar niekada nebuvo šalies pirmenybių įskaitoje. 
 
Grįžusi iš Suomijos Baltijos taurės laimėtoja kibo į mokslus, nes dėl nuolatinių treniruočių stovyklų ir varžybų praleidžia nemažai pamokų, tad dažnai tenka vytis mokslo draugus.
 
Be to, nors kalnų slidinėjimo sezonas jau baigėsi, S.Bieliūnaitės laukia kitos sporto šakos pratybos ir varžybos – ji jau ne vienerius metus sportuoja lengvąją atletiką, 100 m bėgime ir šuoliuose į aukštį yra laimėjusi medalių Kauno miesto varžybose.
 
Sutraukė pajėgius dalyvius
 
Įspūdinga konkurencija buvo elito grupės varžybose, kur startavo ir abu geriausi šiuo metu Lietuvos kalnų slidininkai, kovojantys dėl teisės atstovauti mūsų šaliai kitų metų Pjongčango olimpinėse žaidynėse – Andrejus Drukarovas ir Rokas Zaveckas. Taip pat čia varžėsi Vilius Aleksandravičius, Giedrius Zaveckas, o tarp moterų lenktyniavo olimpietė Ieva Januškevičiūtė ir Eglė Augustaitytė. 
 
Į elito grupės varžybas pajėgius sportininkus labiausiai viliojo Tarptautinės slidinėjimo federacijos (FIS) statusas, leidžiantis pelnyti FIS taškus – vieną svarbiausių rodiklių kovojant dėl vietų savo šalių rinktinėse, olimpinėse žaidynėse ir geresnių starto pozicijų tarptautinėse varžybose.
 
Tad etapas Piuhėje sutraukė įspūdingą būrį sportininkų – daugiau nei 100 vyrų ir per pusšimtį moterų, tarp jų ir ne kartą bandžiusių jėgas olimpinėse žaidynėse, pasaulio čempionate, Pasaulio ir Europos taurės varžybose, kitose aukščiausio lygio lenktynėse.
 
Elito grupės sportininkai varžėsi dvejose slalomo lenktynėse ir didžiojo slalomo trasoje.
 
Pirmose slalomo varžybose iš Lietuvos sportininkių aukščiausiai pakilo I.Januškevičiūtė (18 vieta), o E.Augustaitytė finišavo 22-a. Tarp vyrų A.Drukarovas užėmė 28-ąją vietą, G.Zaveckas - 32-ąją. R.Zaveckui ir V.Aleksandravičiui nepavyko baigti distancijos.
 
Antrose slalomo lenktynėse E.Augustaitytė buvo 30-ta, I.Januškevičiūtė finišo nepasiekė. Iš Lietuvos vyrų abu kartus sėkmingai trasą įveikė tik R.Zaveckas, užėmęs 29-ąją vietą.
 
Didžiajame slalome I.Januškevičiūtė buvo 23-ia, E.Augustaitytė - 31-a. Mūsų šalies vyrai išsirikiavo taip: 48-as - A.Drukarovas, 51-as - R.Zaveckas, 65-as - V.Aleksandravičius, 68-as G.Zaveckas.
 
Elito grupės kalnų slidininkai rungėsi ir paralelinio slalomo rungtyje. Tarp vyrų atrankoje 41-ąją vietą užėmė A.Drukarovas, o kitiems mūsų šalies atstovams finišuoti nepavyko. 
 
Moterų lenktynėse E.Augustaitytė finišo nepasiekė atrankoje, o I.Januškevičiūtė buvo 29-ta ir pateko į atkrintamąsias varžybas, tačiau suklupo jau pirmame jų etape ir pasidalijo 17-32 vietomis. 
 
Baltijos taurės absoliučiais nugalėtojais tapo latviai Liene Bondare ir Kristapas Zvejniekas, nors Piuhėje nei vienam jų nepavyko patekti į greičiausiųjų trejetą.
 
Po Baltijos taurės varžybų Piuhėje surengtos dar kelios FIS lenktynės. Vyrų slalome 41-as buvo A.Drukarovas, o , R.Zaveckui, G.Zaveckui ir V.Aleksandravičiui distancijos įveikti nepavyko.
 
Moterų slalomo trasoje 29-ąją vietą užėmė I.Januškevičiūtė, E.Augustaitytė nefinišavo. Antradienį didžiajame slalome iš lietuvių startavo tik I.Januškevičiūtė, bet ji finišo nepasiekė.

Lenktyniavo ir vaikai
 
Baltijos taurės varžybų finaliniame etape Suomijoje progą pasirodyti gavo ir jauniausi kalnų slidininkai – vaikams iki 10 metų buvo surengtos didžiojo slalomo lenktynės. Čia šeštąją vietą užėmė Nojus Užkuraitis, devintąją – Rapolas Lapienis.
 
Be to, jie kartu su kitų šalių įvairių amžiaus grupių sportininkais buvo suskirstyti į komandos po tris. R.Lapienio trijulė finišavo ketvirta, N.Užkuraičio – penkta, o kartu su dviem aštuonerių ir devynerių metų latviais vienoje komandoje važiavęs V.Aleksandravičius liko septintas.
 
Kopė ant garbės pakylos
 
Baltijos taurės varžybose tradiciškai apdovanojami šeši greičiausi kiekvienos grupės sportininkai. Tad Piuhėje ant garbės pakylos kopė ne vienas lietuvis.
 
S.Bieliūnaitė ne tik tik laimėjo slalomo lenktynes, bet ir buvo trečia dvikovėje, o šetąją vietą toje pačioje grupėje dvikovėje užėmė Dorotėja Juknevičiūtė. Ketvirtas dvikovėje buvo O.Karlavičius, antrąją vietą tarp bendraamžių slalomo rungtyje iškovojo Povilas Lenkutis, didžiajame slalome penktas finišavo Kristijonas Merkys, šeštas – O.Karlavičius. „Masters“ grupėje, kur lenktyniauja vyriausi sportininkai, ketvirtas slalome buvo Vytautas Lapienis.
 
Galutinėje įskaitoje be S.Bieliūnaitės apdovanojimą iškovojo šeštąją vietą savo grupėse užėmę P.Lenkutis ir O.Karlavičius, o "Masters" grupėje ketvirtas buvo V.Lapienis, penktas - Simonas Masalskas, šeštas - G.Zaveckas. Jaunimo (iki 21 m.) galutinėje slalomo rungties įskaitoje trečiąją vietą užėmė R.Zaveckas.
 
Lietuvių rezultatai Piuhėje

Vaikai, jauniai ir jaunimas
 
„Super-G“. Merginos. Iki 12 m: 18. Liepa Karlonaitė. Iki 14 m: 10. Gabija Šinkūnaitė. Iki 16 m: 10. Smiltė Bieliūnaitė, Dorotėja Juknevičiūtė nefinišavo.
 
Vaikinai. Iki 12 m: 17. Medas Dobelinskas, 19. Povilas Lenkutis. Iki 14 m: 7. Oskaras Karlavičius, 13. Kristijnas Merkys, 19. Jokūbas Lapienis.
 
Dvikovė („Super-G“ ir slalomas). Merginos. Iki 12 m: L.Karlonaitė nefinišavo. Iki 14 m: 9. G.Šinkūnaitė. Iki 16 m: 3. S.Bieliūnaitė, 6. D.Juknevičūtė.
 
Vaikinai. Iki 12 m: 14. M.Dobelinskas, P.Lenkutis nefinišavo. Iki 14 m: 4. O.Karlavičius, 13. J.Lapienis, K.Merkys nefinišavo.
 
Slalomas. Merginos. Iki 12 m: L.Karlonaitė nefinišavo. Iki 14 m: 8. G.Šinkūnaitė. Iki 16 m: 1. S.Bieliūnaitė, 8. D.Juknevičiūtė.
 
Vaikinai. Iki 12 m: 2. P.Lenkutis, 11. M. Dobelinskas. Iki 14 m: 10. O. Karlavičius, 13. J.Lapienis, K.Merkys nefinišavo.
 
Didysis slalomas. Merginos. Iki 12 m: 19. L.Karlonaitė. Iki 14 m: 13. G.Šinkūnaitė. Iki 16 m: 10. S.Bieliūnaitė, 11. D.Juknevičiūtė.
 
Vaikinai. Iki 12 m: 10. P.Lenkutis, M.Dobelinskas nefinišavo. Iki 14 m.: 5. K.Merkys, 6. O.Karlavičius, 15. J.Lapienis.
 
Galutinė įskaita po 3 etapų (8 rungtys). Merginos. Iki 12 m. (taškų pelnė 48 sportininkės): 24. L.Karlonaitė. Iki 14 m. (25): 7. G.Šinkūnaitė, 22. Monika Mortūnaitė, 24. Urtė Rudzytė, 25, Deivina Vailionytė. Iki 16 m. (38): 1. S.Bieliūnaitė, 7. D.Juknevičiūtė.
 
Vaikinai. Iki 12 m. (45): 6. P.Lenkutis, 17. M.Dobelinskas, 35. Nojus Liškauskas, 40. Vincentas Baniulis. Iki 14 m. (46): 6. O.Karlavičius, 14. K.Merkys, 25. J.Lapienis, 30. Nikolajus Navitskas, 35. Motiejus Žūkas, 38. Augustas Vanagaitis, 42. Džiugas Juozaponis, 44. Tautvydas Vertelka.
 
Vyrų „Masters“ grupė
 
Slalomas. 4. Vytautas Lapienis.
 
Didysis slalomas. 7. V.Lapienis.
 
Galutinė įskaita po 3 etapų (6 rungtys; 21 dalyvis pelnė taškų). 4. V.Lapienis, 5. Simonas Masalskas, 6. Giedrius Zaveckas, 7. Aistis Domkus, 10. Adomas Janulionis, 13. Andrius Grigaras, 16. Jurgis Janulionis.
 
Elitas
 
Slalomas. Moterys. 18. Ieva Januškevičiūtė, 22. Eglė Augustaitytė.
 
Vyrai. 28. Andrejus Drukarovas, 32. Giedrius Zaveckas, Rokas Zaveckas ir Vilius Aleksandravičius nefinišavo.
 
Didysis slalomas. Moterys. 23. I.Januškevičiūtė, 31. E.Augustaitytė.
 
Vyrai. 48. A.Drukarovas, 51. R.Zaveckas, 65. V.Aleksandravičius, 68. G.Zaveckas.
 
Slalomas. Moterys. 30. E.Augustaitytė, I.Januškevičiūtė nefinišavo.
 
Vyrai. 29. R.Zaveckas, A.Drukarovas, V.Aleksandravičius ir G.Zaveckas nefinišavo.
 
Galutinė įskaita po 3 etapų (7 rungtys). Moterys (70 dalyvių pelnė taškų): 10. I.Januškevičiūtė, 13. E.Augustaitytė.
 
Vyrai (126): 8. R.Zaveckas, 22. V.Aleksandravičius, 29. Karolis Janulionis, 56. A.Drukarovas, 108. G.Zaveckas.
 
Galutinę Baltijos taurės varžybų įskaitą rasite čia>>>
Komentarai: