Prašome atidaryti svetainė su kita naršykle, pvz. Mozilla Firefox (atsiųsti galima čia)

Lietuviai skynė apdovanojimus Latvijoje

• Ant aukščiausio garbės pakylos laiptelio - R.Zaveckas.

2017 m. Vasario 27 d. 22:12

Beveik visi stipriausi Lietuvos, Latvijos, Estijos kalnų slidininkai, taip pat Baltarusijos, Rusijos ir Norvegijos atstovai praėjusį savaitgalį Siguldoje kovojo dėl Baltijos taurės antrojo etapo apdovanojimų, geresnės pozicijos šių varžybų bendrojoje įskaitoje ir Tarptautinės slidinėjimo federacijos (FIS) taškų.

Sportininkai varžėsi tris dienas – vyko elito ir jaunimo (iki 21 m.) pagrindinės Baltijos taurės slalomo lenktynės, turinčios FIS statusą, FIS jaunimo varžybos, vaikų, jaunučių ir jaunių bei „Masters“ grupės Baltijos taurės lenktynės.

Ne kartą ant pjedestalo kopė 20-metis Rokas Zaveckas. Kaip ir keletas jo konkurentų vos kelias dienas atsikvėpti po kelionės iš Šveicarijoje vykusio pasaulio čempionato turėjęs lietuvis dar kartą įrodė, kad priklauso Baltijos šalių kalnų slidinėjimo lyderiams.

Tiesa, pirmąją varžybų dieną pagrindinėse FIS slalomo varžybose R.Zavecką sustabdė klaida trasoje. Čia aukščiausiai iš lietuvių pakilo Vilius Aleksandravičius, užėmęs 7-ąją vietą (dviejų nusileidimų laiko suma – 1 min. 3,85 sek. 9-tas finišavo 24-erių Karolis Janulionis (1 min. 5,41 sek.).

Nugalėtoju netikėtai tapo latvis Žakas Gedra (56,12 sek.), pranokęs antroje vietoje likusį savo tėvynainį, geriausią Baltijos šalių kalnų slidininką Kristapą Zvejnieką (56,39 sek.).

Tą pačią dieną vykusiose FIS jaunimo (iki 21 m.) varžybose irgi grečiausias buvo Žakas Gedra (54,61 sek.). Antrąją vietą iškovojo R.Zaveckas (56,45 sek.).

Antrąją varžybų dieną R.Zaveckas atsirevanšavo Ž.Gedrai, neleidęs jam užkopti ant garbės pakylos FIS slalomo lenktynėse. Čia greičiausias buvo K.Zvejniekas (55,49 sek.), antrąją vietą iškovojo jo brolis Mikas Zvejniekas (56,60 sek.), o trečias buvo R.Zaveckas (57,39 sek.). Ž.Gedra liko ketvirtas (57,51 sek.). Dešimtas finišavo K.Janulionis (1 min. 1,99 sek.), o V.Aleksandravičius trasos nebaigė.

Po šių varžybų R.Zaveckas kopė ne tik ant trečio, bet ir ant aukščiausio garbės pakylos laiptelio – jam atiteko pirmoji etapo vieta Baltijos taurės jaunimo (iki 21 m.) įskaitoje.

Ž.Gedra ir R.Zaveckas dar kartą susikeitė vietomis po FIS jaunimo lenktynių. Čia latvis (56,09 sek.) užėmė pirmąją vietą, o lietuvis finišavo antras (56,23 sek.).

Dar kartą šių dviejų jaunų kalnų slidininkų keliai suskirto sekmadienį surengtose „Amber Cup“ paralelinio slalomo varžybose. Pusfinalyje M.Zvejniekui pralaimėjęs R.Zaveckas dvikovoje dėl trečiosios vietos dar kartą nusileido Ž.Gedrai. Nugalėtoju tapo K.Zvejniekas.

Atrankos varžybose dalyvavo ir daugiau lietuvių – Vytautas Lapienis, Giedrius Zaveckas, Adomas Janulionis, Jurgis Janulionis, Vilius Alseksandravičius, Aistis Domkus, Jurgis Janulionis, bet jiems nepavyko patekti į aštuntfinalį.

Moterų varžybose pirmąją dieną netoli lyderių buvo taip pat pasaulio čempionate Šveicarijoje dalyvavusi Ieva Januškevičiūtė. Ji užėmė 4-ąją vietą (1 min. 3,14 sek.) pagrindinėse varžybose, kuriose nugalėjo Evelina Gasūna (1 min. 0,27 sek.). Septinta finišavo kartu su R.Zavecku pasaulio jaunimo čempionatui besirengianti 17-metė Eglė Augustaitytė (1 min. 8,10 sek.).

Antrąją dieną I.Januškevičiūtė buvo penkta (1 min. 2,93 sek.), E.Augustaitytė – šešta (1 min. 6,29 sek.).

Kadangi Baltijos taurės varžybose apdovanojami pirmas šešias vietas užėmę sportininkai, buvo pagerbtos ir abi lietuvės. O E.Augustaitytė dar buvo apdovanota ir kaip jaunimo įskaitos prizininkė. Be to, ji dukart startavo FIS jaunimo lenktynėse. Pirmąją dieną užėmė 5-ąją vietą (1 min. 4,52 sek.), antrąją buvo ketvirta (1 min. 4,86 sek.).

Paralelinio slalomo varžybose I.Januškevičiūtė dvikovoje dėl trečiosios vietos nusileido Žanetei Gedrai, o E.Augustaitytę ketvirtfinalyje pranoko būsimoji finalininkė E.Gasuna. Nugalėtoja tapo Liene Bondare.

„Masters“ vyrų grupėje geriausiai iš Lietuvos sportininkų sekėsi pirmąją dieną trečiąją vietą užėmusiam J.Janulioniui (1 min. 8,68 sek.). Penktas finišavo A. Janulionis (1 min. 14,24 sek.), septintas – V.Lapienis (1 min. 33,63 sek.). G.Zaveckas nebaigė distancijos.

Antrąją dieną A.Janulionis buvo penktas (1 min. 14,36 sek.), G.Zaveckas – šeštas (1 min. 16,01 sek.), A.Domkus – septintas (1 min. 16,01 sek.), V.Lapienis – vienuoliktas (1 min. 30,16 sek.). J.Janulionis nefinišavo.

Vaikų, jaunučių ir jaunių varžybose lietuviai irgi skynė apdovanojimus.

Didžiojo slalomo vaikų iki 12 m. grupės merginų varžybose 17-ta liko Liepa Karlonaitė (55,72 sek.), tarp 14-mečių jaunučių penktąją vietą užėmė Gabija Šinkūnaitė (52,51 sek.), o geriausia sekėsi jaunių iki 16 m. lenktynėse, kur trečiąją vietą iškovojo Smiltė Bieliūnaitė (48,89 sek.), o dešimta buvo Dorotėja Juknevičiūtė (50,48 sek.).

Slalomo varžybose 17-ta savo grupėje finišavo L.Karlonaitė (1 min. 11,16 sek.), tarp jaunučių vėl penkta buvo G.Šinkūnaitė (1 min. 5,81 sek.), o jaunių grupėje ant garbės pakylos užkopė net dvi lietuvės – antrąją vietą užėmė S.Bieliūnaitė (59,80 sek.), trečiąją – D.Juknevičiūtė (1 min. 1,90 sek.). Nugalėjo latvė Betija Burkovska (58,82 sek.).

Paraleliniame slalome iš Lietuvos atstovių savo grupėje tarp geriausiųjų pateko dvi slidininkės. D.Juknevičiūtė finale nusileido B.Burkovskai, o S.Bieliūnaitė dvikovoje dėl trečiosios vietos įveikė latvę Katriną Dzelmę.

Vaikų iki 12 m. didžiojo slalomo trasoje 11-ąją vietą užėmė Povilas Lenkutis (52,16 sek.), o Medas Dobelinskas nefinišavo. Praėjusiais metais vaikų grupėje Baltijos taurę iškovojęs Oskaras Karlavičius šį sezoną lenktyniauja su jaunučiais. Bet tai jam netrukdo būti tarp lyderių – Siguldoje vilnietis iškovojo antrąją vietą (48,21 sek.), nusileidęs tik metais vyresniam latviui Kristoferiui Gulbiui (46,90 sek.). Septintas buvo Kristijonas Merkys (49,87 sek.), 21-as – Motiejus Žūkas (52,88 sek.), 22-as – Augustas Vanagaitis (53,31 sek.), 24-as – Džiugas Juozaponis (53,58 sek.), 28-as – Tautvydas Vertelka (57,01 sek.).

Slalomo vaikų iki 12 m. varžybose aštuntąją vietą užėmė P.Lenkutis (1 min. 5,88 sek.), 15-ąją – M. Dobelinskas (1 min. 8,40 sek.). Jaunučių iki 14 m. grupėje finišą pasiekė tik vienas iš šešių startavusių lietuvių – 14-ąją vietą užėmė M. Žūkas (1 min. 6,18 sek.). K.Merkiui, O.Karlavičiui, A.Vanagaičiui, T. Vertelkai ir Dž. Juozaponiui įveikti trasos nepavyko.

Paralelinio slalomo varžybose lietuviai nei vienoje grupėje tarp keturių greičiausiųjų nepateko.

Pirmasis Baltijos taurės varžybų etapas dar pernai lapkritį vyko Druskininkuose. Finalinės varžybos bus surengtos kovo 16-26 d. Suomijoje. Čia tuo pat metu vyks ir Lietuvos čempionatas. Kovo 4-11 d. Italijoje rengiamos mūsų šalies mėgėjų pirmenybės.

R.Zaveckui ir E.Augustaitytei varžybos Siguldoje buvo viena paskutinių repeticijų prieš pasaulio jaunimo čempionatą kovo 6-14 d. Švedijoje.