Atsiprašome, tačiau Jūsų naršyklė negali atvaizduoti svetainės turinio.
Prašome atidaryti svetainė su kita naršykle, pvz. Mozilla Firefox (atsiųsti galima čia)

Išrinktųjų būryje - ir trys lietuviai

  • Lietuvos kalnų slidinėjimo talentams nereiks gimtinėje laukti sniego.
    Stefano Milčevičiaus nuotr.
    Lietuvos kalnų slidinėjimo talentams nereiks gimtinėje laukti sniego.

2011 m. Liepos 12 d. 20:28

16-mečiai Laura Pamerneckytė ir Aivaras Tumas bei 15 metų Rokas Zaveckas pirmą kartą pateko į Tarptautinės slidinėjimo federacijos (FIS) treniruočių programos antrą dalį. Jos dalyviai iš visos Europos nuo rugsėjo 90 dienų nemokamai treniruosis ir varžysis prižiūrimi aukščiausios kvalifikacijos Austrijos trenerių.
 

Pirmoji programos dalis – atrankos stovykla – vyko gegužę. Patyrę austrų specialistai savaitę stebėjo jaunuosius sportininkus, kuriems buvo rengiamos slidinėjimo ir bendro fizinio pasirengimo pratybos.
 

Praėjus mėnesio po stovyklos buvo paskelbtos atrinktųjų pavardės. Iš Lietuvos atrankoje dar dalyvavo 16-metė Ieva Januškevičiūtė. Bet ji į kitą programos dalį nepateko.
 

“Gal dėl to, kad ir taip buvo atrinkta daug lietuvių”, - spėjo Lietuvos kalnų slidinėjimo federacijos (LKSF) prezidentas Paulius Augūnas.
 

Iki šiol į pagrindinę stovyklą iš Lietuvos buvo patekęs tik olimpietis Vitalijus Rumiancevas.
 

“Jis dvejus metus treniravosi su Italijos specialistais. Stovyklos nauda buvo akivaizdi”, - teigė P. Augūnas.
 

Pastaraisiais metais lietuviams nepavyko įveikti atrankos barjero. Anot P. Augūno, tam įtakos galėjo turėti Lietuvos nacionalinės slidinėjimo asociacijos įstojimas į Europos slidinėjimo federaciją. FIS ją laiko savo konkurente.

 
 “Iškart trys į stovyklą pakviesti lietuviai – puikus Lietuvos kalnų slidinėjimo įvertinimas. Sportininkus į stovyklą lydėjo Giedrius Zaveckas.Jis pastebėjo, kad lietuviai ten buvo tarp lyderių pagal bendrą fizinį pasirengimą. Tai rodo trenerio Audriaus Santacko kryptingo darbo rezultatus – jis su vaikais dirba mažiausiai keturis per savaitę. Slidinėjime mūsiškiai buvo per viduriuką”, - kalbėjo LKSF prezidentas.
 

Į pirmą stovyklą rugsėjį sportininkai taip pat privalo atvykti būdami puikios fizinės formos. Kitaip programa jiems gali baigtis vos prasidėjusi. Tarp maždaug tris savaites trunkančių stovyklų bus pertraukos, kad jaunimas galėtų ne tik atsikvėpti, bet ir skirti dėmesio mokslams. 
 

FIS treniruočių programa padės sportininkams pasirengti svarbiausioms sezono varžyboms. Aivarui Tumui arba Rokui Zaveckui svarbiausias startas bus pirmosios jaunimo žiemos olimpinės žaidynės, kurios sausio 13 dieną prasidės Austrijos mieste Insbruke.
 

Kuris Lietuvos kalnų slidininkas ten startuos paaiškės vėliau. Ar Lietuvai Insbruke galės atstovauti ir mergina, kol kas neaišku. Yra sudaryta atsarginių eilė. Mūsų šalis joje yra tarp pirmųjų, kurioms gali būti suteikta teisė į jaunimo olimpiadą vežti ir merginą.

 


 




Komentarai: