Atsiprašome, tačiau Jūsų naršyklė negali atvaizduoti svetainės turinio.
Prašome atidaryti svetainė su kita naršykle, pvz. Mozilla Firefox (atsiųsti galima čia)

Rokas Zaveckas: "Pats save nuvyliau"

  • Trasoje - R.Zaveckas.
    Alfredo Pliadžio (LTOK) nuotr.
    Trasoje - R.Zaveckas.

2014 m. Vasario 27 d. 22:44

104-tas į trasą pajudėjęs kalnų slidininkas 17-metis Rokas Zaveckas jau pirmame nusileidime neišsilaikė duobėtoje slalomo trasoje. Jis griuvo, kėlėsi, lipo iki praleistų vartų, bet po to vėl griuvo. 
 
"Žinojau, kad slalome galiu daug padaryti – tikrai galvojau apie aukštesnę poziciją. Pats save nuvyliau. Idėja šiandien buvo paprasta – pasiekti geresnį rezultatą nei buvau parodęs per slalomo milžino varžybas“, - sakė R. Zaveckas. Jis buvo jauniausias slalomo lenktynių dalyvis.
 
Iš viso slalomo rungtyje startavo 115 slidininkų. Pirmo nusileidimo finišą pasiekė tik 77. Iš trijų latvių finišavo tik Martinas Onskulis – Robertas Rodė ir Kristapas Zveiniekas trasos neįveikė. Galutinėje įskaitoje M.Onskulis užėmė 27-ąją vietą. 26-tas buvo Estijos atstovas Warrenas Cummingsas Smithas.
 
Finišo nepasiekė ir vyriausias kalnų slidinėjimo varžybų dalyvis, karališko kraujo turintis 55 metų meksikietis Hubertusas Von Hohenlohe. Beje, 1984 m. Sarajevo olimpinėse žaidynėse jis slalome užėmė 26-ąją vietą. Sočio žaidynės - jau šeštoji olimpiada šio Austrijoje gyvenančio meksikiečio karjeroje.
 
Antrame nusileidime finišą pasiekė vos 43 sportininkai. Čempionu tapo austras Mario Mattas. Sidabrą iškovojo jo tėvynainis Marcelis Hirscheris, bronzą - norvegas Henrikas Kristoffersenas.
 
Vakar jau pirmame nusileidime slalomo varžybos baigėsi 19-metei Ievai Januškevičiūtei. Jai trasoje atsisegė slidė. Lietuvė nebaigė ir slalomo milžino lenktynių. Tuo tarpu R.Zaveckas slalomo milžino rungtyje užėmė 63-iąją vietą.
 
Rokai, tą antroji klaida ir kritimas įvyko todėl, kad pradėjote nervintis ar bandėte kuo greičiau užbaigti distanciją?
 
Pirmasis kritimas labai išbalansavo mane psichologiškai ir fiziškai – juk teko lipti  į kalną iki nepravažiuotų vartų.  Be to trasos kondicija po tiek pravažiavusių sportininkų buvo išties tragiška.
 
Dėl šios nesėkmės kaltas savo jėgų pervertinimas ar duobėta trasa?
 
Žinoma, kad aš esu kaltas, niekada negali kaltinti kito. Juk pats padariau klaidą. Galbūt ir neįvertinau trasos sunkumo ir pervertinau save.
 
Ką pasisėmėte iš žaidynių? Ar tai, kad kovojote su kalnų slidinėjimo žvaigždėmis - davė naudos?
 
Žinoma, Tie aš pasisėmiau patirties, tiek ir mano tėtis treneris. Pamatėme, kaip jie treniruojasi, ko mums trūksta, kad kiltume į jų lygį. Kiekvienos varžybos davė tai, ko iki tol nesi turėjęs. Ir dar dvi savaitės auksinių treniruočių – nuo ryto iki vakaro. Jaučiu, kad patobulėjau.
 
Kas laukia toliau?
 
Grįšiu į Lietuvą penkioms dienoms ir po to išvažiuoju į pasaulio jaunimo kalnų slidinėjimo čempionatą Slovakijoje. Po to jau lauks Lietuvos čempionatas Italijoje. O jau po šių startų norėčiau pailsėti, pasigydyti kojas – ne kartą esu žiaurokai kritęs ir būtina išsigydyti traumas.
 
 
Komentarai: