Atsiprašome, tačiau Jūsų naršyklė negali atvaizduoti svetainės turinio.
Prašome atidaryti svetainė su kita naršykle, pvz. Mozilla Firefox (atsiųsti galima čia)

Po nesėkmės trasoje - ašaros

  • I.Januškevičiūtei nepavyko pasiekti finišo.
    Alfredo Pliadžio (LTOK) nuotr.
    I.Januškevičiūtei nepavyko pasiekti finišo.

2014 m. Vasario 21 d. 23:00

 
Ievai Januškevičūtei nepavyko pasiekti finišo dar vienoje olimpinėje rungtyje - šiandien slalomo varžybose Roza Chutoro kalnų slidinėjimo centre lietuvei atsisegė viena slidė. 
 
Po nesėkmingai pasibaigusių lenktynių kalnų slidininkė negalėjo sulaikyti ašarų. „Aš susistabdžiau prieš posūkį ir nulėkė slidė. Juk taip gerai leidausi trasa. Labai gerai jaučiausi viršuje. Tiesiog prisistabdžiau ir toliau būčiau tęsusi kovą, klaidos nepadariau, bet ta slidė nušoko.Ten buvo skersos vėžės ir kai slidė pateko į jas, nušoko (verkia). Ir viskas. Kai nukrenta slidė, tu negali ją vėl užsidėti ir tęsti varžybas – pagal taisykles", - kalbėjo I.Januškevičiūtė.
 
Pirmo važiavimo iš viso nebaigė net 24 iš 85 stratavusių sportininkių. 
 
Finišuoti I.Januškevičiūtei nepavyko ir slalomo milžino varžybose vasario 18 d. Sėkmingai įveikusi pirmą nusileidimą 19-metė antrajame griuvo. "Griūti kalnų slidinėjime labai įprastas dalykas", - tada paaiškino pirma istorijoje Lietuvos atstovė olimpinėse moterų kalnų slidinėjimo lenktynėse.
 
Beje, slalomo varžybų išvakarėse per treniruotę I.Januškevičiūtė skaudžiai griuvo. Jai teko kreiptis į Lietuvos olimpinės rinktinės gydytoją Dalių Barkauską. Bet trauma nesutrukdė sportininkei startuoti slalomo rungtyje.
 
šeštadienį paskutinis iš Lietuvos sportininkų olimpinėse žaidynėse startuos Rokas Zaveckas. 17-mečio kalnų slidininko laukia slalomo lenktynės.
 
Kaip įvardintume šią situaciją?, - po slalomo varžybų paklausėme I.Januškevičiūtės.
Tai techninis dalykas. Aš po to tikrinau slidžių suveržimus, jie buvo pagal mano svorį ir pajėgumą sureguliuoti.
 
Kaip tada įvardintumėte savo startą slalomo rungtyje? 
Aš tiesiog norėjau pabaigti distanciją. Aš galėjau, nes tai mano mėgstama rungtis.
 
Esate pirmoji Lietuvos kalnų slidininkė, kuri startavote žiemos žaidynėse. Kitų merginų startai bus lyginami su jūsų. Kaip apskritai vertinate savo pasirodymą Sočyje?
Nežinau... Aš manau, jei aš jau pradėjau, tai jau tikrai kita mergina tęs mano darbą. Jei nebusiu aš kitoje olimpiadoje, o kita mergina, ji tikrai geriau pasirodys. Nuo kažko juk reikėjo pradėti.
 
Sakėte, kad olimpiadoje sieksite įrodyti sau ir kitiems, jog galite kovoti. 
Atvažiavusi į olimpiadą aš įrodžiau, kad galiu pasiekti tai, ko siekiau – dalyvauti žaidynėse. Ir galiu siekti tikslų ir juos pasiekiu. Tai kad nepasisekė – tai tik vienas startas. Aišku, kitiems žmonėms atrodo, olimpiada – tai kažkas. Ne, startai nesiskiria, ar jie būtų olimpiadoje ar kitur. Esmė, olimpiadoje tik didesnis dėmesys. Svarbiausius dalykus aš sau įrodžiau.
 
Neseniai sakėte, kad vis dėlto norite sėkmingai nusileisti ir pamojuoti į televizijos kameras. Nepavyko. Perkelsite šį norą į kitas žaidynes?
Galbūt, labai tikiuosi.
 
Prieš žaidynes sakėte, kad Sočyje,  greičiausiai, bus jūsų patys geriausi ir sėkmingiausi startai.
Deja, nepasisekė. Negaliu sakyti, kad tai geriausi startai. Aš nežinau. Taip šiandien puikiai jaučiausi, taip gerai buvo trasoje. Jei būčiau likusi trasoje ir čiuožusi, būtų viskas gerai ir tada sakyčiau, kad tai buvo geras startas
 
 
Komentarai: