Atsiprašome, tačiau Jūsų naršyklė negali atvaizduoti svetainės turinio.
Prašome atidaryti svetainė su kita naršykle, pvz. Mozilla Firefox (atsiųsti galima čia)

17-metis įgyvendino olimpinę svajonę

  • Trasoje - Rokas Zaveckas.
    Alfredo Piadžio (LTOK) nuotr.
    Trasoje - Rokas Zaveckas.

2014 m. Vasario 19 d. 21:14

Net 35 kalnų slidininkai nesugebėjo pasiekti finišo trasoje, kurią 17-metis Rokas Zaveckas pavadino sunkiausia gyvenime. Lietuvos sportininkas užėmė 63-iąją vietą slalomo milžino rungtyje. Joje startavo net 107 atletai, o finišavo tik 72. 
 
Olimpiados debiutanto R.Zavecko dviejų nusileidimų laiko suma – 3 min. 13,04 sek. Nuo čempionu tapusio amerikiečio Tedo Ligety lietuvis atsiliko 27,75 sek. Sidabrą ir bronzą iškovojo Prancūzijos kalnų slidininkai – Steve‘as Missillier (atsiliko 0,48 sek.) ir Alexis Pinturault (0,64 sek.).
 
Rytoj olimpinėse žaidynėse nestartuos nė vienas Lietuvos sportininkas. O penktadienį slalomo trasoje varžysis Ieva Januškevičiūtė. Jai vakar nepavyko finišuoti slalomo milžino rungtyje. Šeštadienį lietuvių pasirodymą Sočio žaidynėse užbaigs R.Zaveckas, dalyvausiantis slalomo lenktynėse.
 
Rokai, kaip jaučiatės po antrojo nusileidimo?
 
Lūkesčiai viršyti. Pirmajame nusileidime rezultato buvo geresni nei planavome, o antrajame padariau vieną klaidą. Nusprendžiau pasaugoti operuotą koją - negaliu lėkti įduobes ir rizikuoti susilaužyti koją. Todėl truputį praradau laiko, bet vis tiek esu patenkintas.

Ar antrasis nusileidimas buvo lengvesnis? Juk finišo nepasiekė tik septyni slidininkai.
 
Tikrai ne. Ryte trasos sniegas buvo geresnis, dar laikėsi. Be to, po pirmojo nusileidimo jau buvo mažiau jėgų. Pernelyg jau nesijaudinau - jau nebegalvojau apie olimpinius žiedus irvisą aplinką. Tiesiog norėjau mėgautis važiavimu.
 
Kodėl jūsų numeris užrašytas markeriu?
 
Sklando visokių kalbų. Mano nuomone, rusai tiesiog nepasirūpino visų numeriais, trūko trijų numerių. Moterys, kurios dalina sportininkams numerius, teigė, kad juos pavogė. Tai tikėtina,nes, trūko pakankamai gražių numerių - 40, 99 ir 100-ojo. Kaip yra iš tikrųjų, neaišku.
 
Kokie planai iki kito starto?
 
Dabar pavalgysiu, šiek tiek pailsėsiu ir dar pasimakštinsiu sporto klube. Ketvirtadienį pradėsiu ruoštis naujam startui, penktadienį palaikysiu Ievą (Januškevičiūtę), o šetadienį - slalomo varžybos.
 
Jose sieksite geresnio rezultato nei didžiajame slalome?
 
Slalomas man yra mėgstamesnė rungtis, bet čia yra didesnė rizika išlekti iš trasos. Todėl pernelyg didelių reikalavimų sau nekeliu, nors tikiuosi ir geresnių rezultatų. Be to, slalome man visiškai nebetrukdo operuota koja.
 
Komentarai: