Atsiprašome, tačiau Jūsų naršyklė negali atvaizduoti svetainės turinio.
Prašome atidaryti svetainė su kita naršykle, pvz. Mozilla Firefox (atsiųsti galima čia)

Olimpietis atsigriebė ne savo sporto šakoje


2014 m. Vasario 3 d. 21:14

Dėl kelialapio į Sočį ilgai varžęsi stipriausi Lietuvos kalnų slidininkai Ignalinoje buvo greičiausi ne tik įprastoje, bet ir kroso trasoje.
 
Jaunimui iki 21 metų – LEKI taurės varžybos, o vyresniems – draugijos „Žalgiris“ žaidynės. Tokie jėgų išbandymai savaitgalį laukė kalnų slidininkų, susirinkusių į „LTeam“ žiemos olimpinį festvalį.

Ant puikiai parengto Lietuvos žiemos sporto centre esančio kalno šlaito pirmą dieną vyko slalomo milžino, o antrą – slalomo lenktynės. Abejose netrūko intrigos ir atkaklios kovos.

LEKI taurės Slalomo mižino varžybose tarp vaikinų greičiausias buvo Kasparas Gudžius, šį sezoną debiutavęs Tarptautinės slidinėjimo federacijos (FIS) suaugusiųjų varžybose. Jo rezultatas buvo geriausias tarp visų šios rungties sportininkų - Žalgiriados absoliučioje įskaitoje ir grupėje iki 40 metų nugalėjęs Jurgis Janulionis sudėjus dviejų nusileidimų laiką nuo K.Gudžiaus atsiliko viena šimtąja sekundės dalimi. Tuo tarpu dienos favoritu laikytas Karolis Janulionis nebaigė lenktynių. 

Vaikinų iki 15 metų grupėje salomo milžino trasoje pergalę šventė Radvilas Janulionis, o antras finišavo jo pusbrolis, Jurgio Janulionio sūnus Matas Janulionis. O žalgiriados grupėje virš 40 metų pirmas buvo Radvilo ir Karolio tėvas Adomas Janulionis.

LEKI taurės merginų lenktynes šeštadienį laimėjo Eglė Augustaitytė. Beje, jos rezultatas buvo antras tarp visų jaunųjų slidininkų – greitesnis buvo tik K.Gudžius.

E.Augustaitytei atiteko aukso medalis ir rėmėjų prizai grupėje iki 15 metų. Kiek vyresnių merginų varžybose nugalėjo Greta Piliponytė.

„Žalgirio“ žaidynių moterų slalomo milžino rungtyje lygių neturėjo E.Augustaitytės trenerė Anžela Aleksandravičienė. Tiesa, nuo savo auklėtinės ji atsiliko daugiau nei 2 sek. Žalgiriados jaunesnių moterų grupėje pergalę šventė Giedrė Ambrazevičiūtė.

Slalomo milžino rungtyje nebuvo Sočio olimpinėms žaidynėms besirengiančio Roko Zavecko ir į olimpinę rinktinę pretendavusio Aivaro Tumo.

Ignalinoje jie pasirodė sekmadienį ir kartu su Karoliu Janulioniu įrodė, kad šiuo metu yra geriausi šalies kalnų slidininkai. 

LEKI taurės absoliučios įskaitos nugalėtoju tapo A.Tumas. O R.Zaveckui auksą kainavo pirmame nusileidime padaryta klaida. Nors jis laimėjo antrą važiavimą, galutinei pergalei to buvo per maža. 

R.Zavecką pranoko ir Žalgiriados laimėtojas K.Janulionis. Tarp 40 metų ir vyresnių „Žalgirio“ žaidynių dalyvių nugalėjo Lietuvos kalnų slidinėjimo federacijos sekretorius Andrius Grigaras.

LEKI taurės merginų slalomo trasoje vėl greičiausia buvo E.Augustaitytė, o vyresnių merginų grupėje – G.Piliponytė.

Tarp jauniausių vaikinų antrą aukso medalį iškovojo R.Janulionis.

„Varžybos patiko, geras renginys. Tik pačiam nepavyko, kritau pirmą važiavimą“, - po finišo teigė R.Zaveckas, jau ketvirtadienį iškeliausiantis į Sočį. 

Sportininkui paskutinės savaitės prieš kelionę nebuvo tokios, kokių jis tikėjosi. „Buvau pasigavęs plaučių uždegimą. Bet dabar viskas gerai, išsigydžiau“, - paaiškino 17-metis. 

R.Zaveckas prisipažino – apie artėjantį debiutą olimpinėse žaidynėse jis stengiasi negalvoti: „Kai nuvyksiu į Sočį, iki starto dar bus dvi savaitės. Turėsiu laiko.“ 

Slalomo rungtyje triumfavęs A.Tumas, paklaustas, ar neliūdna dėl to, jog nepateko į olimpines žaidynes, teigė: „Ne tiek liūdna, kiek džiausiuosi dėl Roko – Lietuvai atstovaus geriausias kalnų slidininkas. Aišku, truputį nuliūdau. Bet kalnų slidinėjimo dėl to nemesiu. Stosiu į užsienio universitetą – Anglijoje arba JAV, kuris turės kalnų slidinėjimo komandą ir galės man pasiūlyti vietą joje ir stipendiją.“
 
Nemažai laiko su Latvijos rinktine stovyklose Suomijoje ir Švedijoje praleidęs sportininkas šį sezoną ženkliai pagerino rezultatus. „Ir Lietuvos, ir Latvijos treneriai sako, kad patobulėjau. Buvau labai susikaupęs siekdamas olimpinio kelialapio, todėl stipriai pagerinau rezultatus. Bet to nepakako.“
 
Šį sezoną A.Tumo dar laukia vasario 26 d. startuosiantis pasaulio jaunių čempionatas Slovakijoje ir Lietuvos pirmenybės, vyksiančios kovo viduryje Italijoje.

„Esu dvyliktokas, dabar pirmoje vietoje – mokslas. Todėl daugiau varžybų ir neplanuoju“, - teigė sportininkas.

R.Zaveckas, A.Tumas, K.Janulionis ir dar nemažas būrys kalnų slidininkų po slalomo varžybų neskubėjo nusiimti slidžių. Jie startavo Žalgiriados snieglenčių ir slidžių kroso varžybose.

K.Janulioniui nepavyko patekti į finalą, o R.Zaveckas tapo nugalėtoju ir atsirevanšavo A.Tumui – šis iškovojo bronzą.

Snieglentininkių kroso lenktynėse visas konkurentes pranoko Modesta Justė Morauskaitė. Išvakarėse ji tapo Lietuvos lengvosios atletikos federacijos taurės varžybų Vilniuje 400 m distancijos bėgimo nugalėtoja.

LEKI taurės varžybų rezultatai>>>
 
Komentarai: