Atsiprašome, tačiau Jūsų naršyklė negali atvaizduoti svetainės turinio.
Prašome atidaryti svetainė su kita naršykle, pvz. Mozilla Firefox (atsiųsti galima čia)

Po sėkmingų startų trasoje - pramogos


2011 m. Kovo 24 d. 20:09

14-metis Rokas Zaveckas surinko tokią aukso kolekciją, kokios jam gali pavydėti bet kuris kitas Suomijos kalnų kurorte Suomutunturi vykstančių varžybų dalyvis. Ir slalome savo bendraamžiams jokių vilčių nepalikęs vilnietis iškovojo jau trečią nugalėtojo trofėjų. Prieš tai jis triumfavo didžiausiojo slalomo ir didžiojo slalomo rungtyse.
 

Prie didžiojo slalomo varžybose iškovotos bronzos dar vieną tokį patį apdovanojimą pridėjo 10-metis Radvilas Janulionis. Toje pačioje amžiaus grupėje tarp šešių medalius ir diplomus gavusių slidininkų slalome prasibrovė ir penktas finišavęs Rūkas Strelčiūnas.
 

Moterų jaunimo elito varžybose bronzos medalis įteiktas Laurai Pamerneckytei. 15-metė gavo ir apdovanojimą už ketvirtąją vietą bendroje elito grupės įskaitoje. Ketvirta tarp jaunimo ir penkta tarp visų moterų buvo 16-metė Marcelė Kuliešiūtė, o penkta ir šešta šiose grupėse finišavo 17-metė Ieva Urbonavičiūtė.
 

Vyrų senjorų varžybų penktoji vieta atiteko 44 metų medikui Adomui Janulioniui. Tad jis papildė sūnaus Radvilo pradėtą rinkti apdovanojimų kolekciją.
 

Baltijos taurės “auksinis berniukas” R.Zaveckas prisipažino, jog galvojo apie galimybę laimėti visas tris rungtis. O labiausiai tikėjo savo pranašumu prieš varžovus slalome. Tvirtai jaustis šioje rungtyje jam padėjo ir mažiau laukti aukso medaliai greitesnėse rungtyse.
 

 “Žinojau, kad padariau labai daug, tad jei būčiau nugriuvęs, nebūtų labai baisu”, - teigė moksleivis, slidinėti pradėjęs nuo penkerių metų.
 

Sūnų į varžybas nuolat lydintis ir pats startuojantis Giedrius Zaveckas neslėpė, jog labai jaudinasi stebėdamas Roko startus: “Širdis į kulnus ritasi. Jaudinuosi gal net labiau, nei pats Rokas”.

 

Paklaustas, ar ketina tapti profesionaliu kalnų slidininku, R.Zaveckas linktelėjo galvą. Ir pridūrė, kad jo tikslas – 2014 metų Sočio olimpinės žaidynės. Tiesa, tėvas kiek pataisė sūnų: "Gyventi iš kalnų slidinėjimo neplanuojame. Reikia įgyti išsilavinimą. O kalnų slidinėjimas yra hobis, tapęs rimtu užsiėmimu.”
 

R.Zavecko sezonas nesibaigia Baltijos taurės varžybomis. Jis su tėvu lieka Suomijoje ir savaitgalį startuos didžiausiose šios šalies vaikų varžybose.
 

Geriausiai iš Lietuvos kalnų slidininkių pasirodžiusi Laura Pamerneckytė į Suomiją irgi atkeliavo su tėvais. Saulius Pamerneckis varžybose nestartavo, bet trasą įveikė tikrai daugiau kartų, nei duktė.
 

S.Pamerneckis ir savo sūnų Kasparą į varžybas atvežęs Žilvinas Pajarskas visas Baltijos taurės dienas kartu su kitų šalių atstovais dirbo trasos lygintojais. Jie varžybų metu vis leisdavosi nuo kalno ir tuoj pat kildavo į startą, kad galėtų vėl šliuožti žemyn ir lyginti trasoje atsiradusius nelygumus.
 

Trasoje buvo ir daugiau lietuvių. Starto aikštelėje, o taip pat ant viso šlaito kas keliasdešimt metrų stovėjo Lietuvos kalnų slidinėjimo federacijos atstovai, ne tik kartu su latviais rengę varžybas, bet ir dirbę teisėjų komandoje.
 

Anksčiausiai iš mūsų šalies atstovų ant kalno ryte atsidurdavo treneris Miroslavas Urbonavičius, su kitų šalių specialistais statęs trasas visoms rungtims.
 

Ketvirtadienį vakare varžybų dalyviai ir rengėjai rinkosi į uždarymo vakarėlius. Sportininkai linksminosi diskotekoje, o treneriai ir oficialūs asmenys plovė prakaitą pirtyje, kur ragavo ir lietuvių atsivežtų vaišių.
 

Tiesa, per daug atsipalaiduoti negalėjo niekas – penktadienį Suomutunturi dar vyks vaikų varžybos, kuriose mažiausieji Baltijos taurės dalyviai startuos kartu su stipriausiais varžybų sportininkais. Tarp pastarųjų bus ir lietuvių.
 

Slalomo varžybų nugalėtojai ir lietuvių rezultatai:

Moterys. Elito grupė (12 dalyvių). 1. L. Gasūna (Latvija) – 1 min. 17,79 sek. (dviejų važiavimų suma), … 4. L.Pamerneckytė (Lietuva) – 1 min. 29,25 sek., 5. M.Kuliešiūtė (Lietuva) – 1 min. 30,50 sek., 6. I.Urbonavičiūtė (Lietuva) – 1 min. 31,03 sek., … 9. I.Januškevičiūtė (Lietuva) – 1 min. 40,62 sek.

C grupė (g. 2000-2001 m.; 15 dalyvių). 1. S.Riekstina (Latvija) – 1 min. 57,22 sek. U.Januškevičiūtė diskvalifikuota.

B grupė (g.  1998-1999 m.; 11 dalyvių). 1. Ž.Gedra (Latvija) – 1 min. 38,26 sek.

A grupė (g. 1997-1996 m.; 8 dalyvės). 1. E.Gasūna (Latvija) – 1 min. 37,30 sek.

Vyrai. Elito grupė (47 dalyviai). 1. K.Zvejniekas (Latvija) – 1 min. 12,32 sek., … 19. A.Janulionis (Lietuva) – 1 min. 29,92 sek., … 25. A.Strelčiūnas (Lietuva) – 1 min. 34,46 sek., … 29. G.Zaveckas (Lietuva) – 1 min. 38,09 sek. R.Kuliešius ir K.Pajarskas diskvalifikuoti.

C grupė (11 dalyvių). 1. T.Laine (Estija) – 1 min. 44,23 sek., … 3. R.Janulionis (Lietuva) – 1 min. 56,76 sek., … 5. R.Strelčiūnas (Lietuva) – 2 min. 6,4 sek.. V..Strelčiūnas (Lietuva) diskvalifikuotas.

B grupė (9 dalyviai). 1. Ž.Gedra (Latvija) – 1 min. 34,87 sek.

A grupė (8 dalyviai). 1. R.Zaveckas (Lietuva) – 1 min. 31,86 sek.

 

Komentarai: