Atsiprašome, tačiau Jūsų naršyklė negali atvaizduoti svetainės turinio.
Prašome atidaryti svetainė su kita naršykle, pvz. Mozilla Firefox (atsiųsti galima čia)

Kelią į Sočį tiesia per Argentiną

  • Giedrius ir Rokas Zaveckai prie lietuvių muziejaus Eskelyje.
    Giedrius ir Rokas Zaveckai prie lietuvių muziejaus Eskelyje.

  • Giedrius ir Rokas Zaveckai prie lietuvių muziejaus Eskelyje.
    Giedrius ir Rokas Zaveckai prie lietuvių muziejaus Eskelyje.

2013 m. Rugpjučio 8 d. 13:21

Sniegas, lietus arba saulė. Maždaug nulio laipsnių temperatūra papėdėje ir kiek šaltesnis oras ant kalno. Tokiu Argentinos žiemos ritmu nuo liepos 12-osios gyvena kalnų slidininkas Rokas Zaveckas.

2014 m. Sočio olimpinių žaidynių Lietuvos rinktinės kandidatų sąraše esantis 17-metis Pietų Amerikoje treniruosis iki rugsėjo 4 d.

Iki rugpjūčio 2 d. talentingasis kalnų slidininkas dalyvavo Tarptautinės slidinėjimo federacijos (FIS) stovykloje labiausiai į pietus nutolusiame pasaulio mieste Ušuajoje. Po to, kartu su vėliau į Argentiną atvykusiu savo tėvu Giedriumi Zavecku sportininkas persikėlė į Eskelį. Iki stovyklos pabaigos R.Zaveckas planuoja sudalyvauti 13-oje varžybų Argentinoje ir Čilėje.

Beveik visą praėjusį sezoną dėl sunkios traumos praleidęs sportininkas šiemet jau antrą kartą treniruojasi kalnuose - prieš tai jis savaitę slidinėjo Austrijos Alpių ledyne Hintertukse. Taip pat jis lavino meistriškumą “Snow arenoje” Druskininkuose.

“Kiekvieną dieną jaučiuosi vis stipresnis”, - tikino olimpinės svajonės siekiantis 17-metis.

Eskelyje Zaveckai aptiko išeivių iš Lietuvos muziejų. Šiame apie 30 tūkst. gyventojų turinčiame Patagonijos miestelyje 2007 m. atidaryta Lietuvos aikštė. Eskelis yra vienas iš kelių Pietų Amerikos miestelių, prie kūrių įkūrimo XX a. pradžioje prisidėjo lietuviai. 2014 m. olimpinės žaidynės Sočyje vyks vasario 7-23 d.

Planuojama, kad Lietuvai atstovaus du kalnų slidininkai - po vieną vyrų ir moterų varžybose. Olimpinių kandidatų sąraše yra R.Zaveckas ir Ieva Januškevičiūtė. Bet jie dar nėra garantuoti dėl savo vietos olimpinėje rinktinėje. Kas dalyvaus Sočio olimpinių žaidynių kalnų slidinėjmo varžybose, paaiškės kitų metų sausį.
Komentarai: