Atsiprašome, tačiau Jūsų naršyklė negali atvaizduoti svetainės turinio.
Prašome atidaryti svetainė su kita naršykle, pvz. Mozilla Firefox (atsiųsti galima čia)

Su slidėmis - nuo kalno ir vandeniu

 • Startuoja M.Linkevičienė.
  Startuoja M.Linkevičienė.

 • M.Linkevičienė ir T. Milašius.
  M.Linkevičienė ir T. Milašius.

 • Trasoje - R.Lažinskas.
  Trasoje - R.Lažinskas.

 • Varžybų nugalėtojai ir prizininkai.
  Varžybų nugalėtojai ir prizininkai.

2013 m. Birželio 5 d. 17:46

Lietuvos ir Lenkijos kalnų ir vandens slidinėjimo mėgėjai surengė neįprastas dvikovės varžybas. Pirmą dieną visi dalyviai rungėsi kalnų slidinėjimo slalomo rungties trasoje Druskininkų "Snow Arenoje". Kitą dieną visi persikėlė į Lenkijos miestą Augustavą, kur varžėsi vandens slidinėjimo slalomo lenktynėse.

Sudėjus abiejų dienų rezultatus tarp vyrų nugalėjo Ričardas Lažinskas, tarp moterų - jo sesuo Meilė Linkevičienė. Jie nuolat skina apdovanojimus ir kalnų, ir vandens slidinėjimo varžybose. M. Linkevičienė buvo greičiausia tarp moterų varžybų dalyvių abi dienas. Tuo tarpu R.Lažinskas kalnų slidinėjimo trasoje nusileido patyrusiam Taurui Milašiui, bet Augustave buvo pranašesnis už visus konkurentus.

Iš viso sniego ir vandens dvikovėje rungėsi trys moterys (viena lietuvė) ir 14 vyrų (penki lietuviai).

Galutinėje vyrų varžybų įskaitoje T.Milašius iškovojo trečiąją vietą. "Ant vandens slidžių buvau nestovėjęs dvejus metus, o su kalnų slidėmis slidinėju kiekvieną savaitę. Tai parodė ir rezultatai", - teigė 59 metų verslininkas, daugkartinis Lietuvos vandens ir kalnų slidinėjimo čempionas.

Tarp vyrų penktąją vietą užėmė Ričardo ir Meilės tėvas Ignas Lažinskas, aštuntas - Arvydas Celencevičius, dešimtas - Vytautas Valantėlis.

"Mintis surengti tokias varžybas pernai rudenį kilo lenkams. Jie organizavo vandens slidinėjimo lenktynes, o aš ir Simonas Masalskas susitarėme su "Snow Arena", - pasakojo R. Lažinskas.

Tokios varžybos naujovė tik Lietuvoje ir Lenkijoje. "Austrijoje vanens ir kalnų slidinėjimo dvikovė vyksta tą pačią dieną. Ryte visi kyla į ledyną Alpėse, o vakare leidžiasi prie ežero", - teigė pajėgiausias mūsų šalies vandens slidininkas R.Lažinskas.

Sunkiausia varžybų dalyviams buvo apsiprasti "Snow Arenoje", nes po keltuvu esanti sportininkams skirta šlaito dalis dabar yra specilaiai padengta ledu. "Ant tokio ledo gyvenime nebuvau slidinėjęs. Ir lenkams tai buvo didelis netikėtumas, nes kai kurie varžėsi su nuomotu inventoriumi, nors ant tokios dangos reikia puikiai paruoštų slidžių", - kalbėjo R.Lažinskas.

Vandens slidinėjimo varžybose sąlygos buvo idealios - netoli Augustavo centro esančiame ežero užutekyje sportininkai buvo užstoti nuo vėjo, tad slalomo trasoje jiems netrukdė bangavimas.
Komentarai: