Atsiprašome, tačiau Jūsų naršyklė negali atvaizduoti svetainės turinio.
Prašome atidaryti svetainė su kita naršykle, pvz. Mozilla Firefox (atsiųsti galima čia)

Meistriškumą kelia konkurencija

  • Trasoje - E.Augustaitytė.
    Trasoje - E.Augustaitytė.

  • Trasoje - G.Piliponytė.
    Trasoje - G.Piliponytė.

2013 m. Kovo 29 d. 13:44

Viena talentingiausių Lietuvos kalnų slidininkių 14-metė Eglė Augustaitytė šiais metais išliejo ir nusivylimo ašarų, bet sezono pabaigą ji nedvejodama gali vadinti sėkminga.
 

Vilnietė, kartu su Greta Piliponyte dviese gynusios Lietuvos garbę Baltijos taurės varžybose, tradiciškai vykusiose ant speigračio esančiame slidinėjimo centre Suomijoje, iškovojo net tris medalius – „Super-G“, superkombinacijos ir slalomo milžino rungtyse.
 

Slalome milžine E.Augustaitytė ir superkombinacijoje (po vieną „Super-G“ ir slalomo nusileidimą) nusileido tik bendraamžei iš Latvijos Žanetai Gedrai. „Super-G“ rungtyje, kurios varžybose lietuviai dalyvauja labai retai, nes neturi sąlygų treniruotis, vilnietė iškovojo bronzos medalį. Ir tik slalome – stipriausioje savo rungtyje – Lietuvos sportininkė padarė klaidą ir buvo diskvalifikuota.
 

Ant garbės pakylos Suomutunturi kopė ir G. Piliponytė. Amžiaus grupėje iki 16 metų ji užėmė šeštąją vietą „Super-G“ rungtyje. O Baltijos taurės varžybose apdovanojimus gauna po šešis geriausius kiekvienos grupės kalnų slidininkus.
 

„Realiai iš latvių už Eglę stipresnė tik Ž.Gedra. Nes „Super-G“ rungtyje Eglė startavo su trumpesnėmis, nei konkurenčių slidėmis. Ji neturi specialių slidžių - nesitreniruojame šios rungties. Dažnai kartu su latviais rengiame bendras stovyklas, todėl Žaneta mums yra puikus pavyzdys. Nereikia nei austrių ar italių, nes ši latvė patenka į šios amžiaus grupės Europos elitą. Tai parodo, kad treniruojamės su labai stipriais sportininkais. Dėl to ir tobulėjame“, - aiškino klubo „Alpių aidas“ trenerė Anžela Aleksandravičienė.
 

„Alpių aidas“ ir latvių klubas „Ziemelpols“, kuriam atstovauja Ž.Gedra, šį sezoną kartu treniravosi ir Latvijoje, ir Austrijoje.
 

„Latvijos klubui vadovauja puiki trenerė Gunta Gasūnė. Džiaugiuosi, kad sutikau ją. Mes draugaujame ir bendradarbiaujame. Drauge dirbsime ir toliau“, - tikino A.Aleksandravičienė.
 

Aukščiausio lygio varžybos, kuriose šį sezoną startavo E.Augustaitytė – neoficialiu vaikų pasaulio čempionatu vadinamos tradicinės lenktynės Italijoje „Trofeo Topolino“. Į jas susirenka stipriausi 13-16 metų planetos kalnų slidininkai. Lietuvai čia šiemet atstovavo E.Augustaitytė ir G.Piliponytė.

Nors trenerė tikėjosi, kad E.Augustaitytė savo grupėje pateks į pirmą dvidešimtuką, slalome ji liko 31-a tarp 47 startavusių sportininkių, o slalome milžine – 32 tarp 49. G.Piliponytė slalome tarp finišavusių savo grupėje buvo paskutinė, 48-ta, bet finišo nesugebėjo pasiekti net 31 slidininkė. Slalome milžine ši lietuvė liko 68-ta.
 

„Pernai Eglė šiose varžybose buvo 25-ta, tad mūsų planas buvo bent slalome pakilti mažiausiai penkiomis vietomis. Tačiau viską sugadino pora klaidų. Žinoma, galėjome nerizikuoti, ramiai įveikti trasą, bet juk mes norime gerų rezultatų, aukštesnių vietų, nes tai realu – savo technika Eglė slalome tikrai neatsilieka nuo lyderių. Greta sportuoja vos pusantrų metų, jai vien dalyvavimas šiose varžybose buvo didžiulis iššūkis“, - teigė A.Aleksandravičienė.
 

Beje, latvė Ž.Gedra tarp bendraamžių slalome buvo šešta.
 

E.Augustaitytei bene skaudžiausiai susiklostė Tarptautinės slidinėjimo federacijos varžybos sausį Slovakijoje ir Čekijoje. Jos baigėsi net neprasidėjusios – iškart po Lietuvos čempionato Italijoje sportininkę sustabdė gripas.


„Eglė verkė, veržėsi į trasą net karščiuodama, sakė, kad yra puikiai pasiruošusi. Teko raminti ją, aiškinti, kad čia – tik sportas“, - apie auklėtinės kovingumą pasakojo trenerė.


Ypač daug vilčių „Alpių aido“ atstovai siejo su varžybomis Vratnoje (Slovakija), kuriose E.Augustaitytė pernai buvo vienuolikta, o šiemet tikėjosi patekti į pirmą penketą. A.Aleksandravičienės nuomone, tai buvo realu, nes antrąją vietą slalome šiemet užėmusi slovakė Tereza Jancova praėjusį rudenį Druskininkuose vykusiose tarptautinėse varžybose beveik 3 sek. atsiliko nuo E.Augustaitytės. Pergalę Vratnoje šventė Ž.Gedra.


„Bet visa tai – jau praeitis. Turime pamiršti nesėkmes ir siekti naujų tikslų. Iki šeštadienio treniruosimės Ignalinoje, o po to mėnesį ilsėsimės, vaikai tik lengvai pasportuos. Rengtis naujam sezonui pradėsime gegužės mėnesį. Jau sudėliojome pratybų grafiką, kiekvieną mėnesį rengsime po dvi stovyklas, daug dirbsime kartu su latviais, slidinėsime Druskininkų arenoje“, - sakė A.Aleksandravičienė.


Praėjusį savaitgalį ši trenerė padėjo surengti pirmą kartą vykusias Druskininkų „Snow Arena taurės“ varžybas. Jose lenktyniavo vaikai nuo 7 iki 14 metų. Tarp savo bendraamžių greičiausi buvo A.Aleksandravičienės auklėtiniai Kristijonas Sokas ir Oskaras Karlavičius.


„Pakvietėme juos, kad kiti vaikai pamatytų, kaip galima išmokti slidinėti būnant tokio amžiaus. Nes skirtumas trasoje buvo akivaizdus. Po varžybų jau atsirado norinčių prisidėti prie mūsų. Tai puiku, nes kalnų slidinėjime reikia pradėti sportuoti kuo anksčiau. Ir atiduoti visą save. Be to, neužtenka vien noro, reikia ir tėvų pastangų bei lėšų. Kuo daugiau bus sportuojančių, tuo didesnė bus konkurencija. O konkurencija ugdo meistriškumą“, - kalbėjo daugkartinė Lietuvos čempionė A.Aleksandravičienė.

 


 

 


 

Komentarai: