Atsiprašome, tačiau Jūsų naršyklė negali atvaizduoti svetainės turinio.
Prašome atidaryti svetainė su kita naršykle, pvz. Mozilla Firefox (atsiųsti galima čia)

Į Australiją – slidinėti, keliauti ir poilsiauti

  • Žaidynės vyks Perišerio kalnų kurorte.
    Žaidynės vyks Perišerio kalnų kurorte.

2013 m. Kovo 12 d. 22:21

„Ši kelionė – unikali. Nes jos metu turėsime progą išbandyti jėgas su lietuviais iš viso pasaulio kalnų slidinėjimo varžybose Australijoje, pasižvalgyti po šį žemyną ir pailsėti atogrąžų saloje prie Didžiojo barjerinio rifo“, - teigė Pasaulio lietuvių kalnų slidinėjimo mėgėjų asociacijos (PLKSMA) prezidentas Algimantas Kepežėnas.
 

Rugpjūčio 17 d. Perišerio kalnų slidinėjimo kurorte vyks IX Pasaulio lietuvių sporto žaidynių kalnų slidinėjimo varžybos. Jose ketina startuoti lietuviai iš įvairių žemynų. Daugiausia svečių – ir dalyvių, ir sirgalių – laukiama iš Lietuvos.


Pasaulio lietuvių kalnų slidinėjimo varžybos Australijoje vyks jau antrą kartą. Pirmąsyk lietuviško kraujo turintys kalnų slidinėjimo entuziastai čia rinkosi 1997 m.Vėliau jie keliavo po Australiją, ilsėjosi prie vandenyno.


Šiais metais kalnų slidinėjimas irgi bus tik dalis tris savaites truksiančios kelionės, todėl PLKSMA kviečia į Australiją ne tik sporto mėgėjus.


„Varžybos skirtos mėgėjams, todėl bet kas gali išmėginti jėgas. Bus pastatyta lengva trasa, nes profesionalūs sportininkai čia nedalyvaus – žaidynės yra šventė, o ne žūtbūtinė kova. Perišerio kurorte praleisime tik savaitę. Visą kitą laiką skirsime nepakartojamų įspūdžių kaupimui žemyne, kurį retas gali sau leisti aplankyti tik panorėjęs“, - paaiškino A. Kepežėnas.


Iš Perišerio keliauninkai persikels į Sidnėjų, vėliau žvalgysis po laukinės gamtos parką, garsiausius Australijos gamtos ir žmonių kūrinius, palydės saulę prie Uluru, kaip ją vadina Anangu genties aborigenai, uolos. Tai, pasak aborigenų, šventa vieta, kur susikerta protėvių keliai. Vėliau laukia skydis į Kernso miestą, esantį netoli Didžiojo barjerinio rifo.


Paskutinė kelionės savaitė skirta poilsiui Ficrojaus atogrąžų saloje.


Tad rugpjūčio 10 d. iš Vilniaus išskridę keliautojai namo grįš tik rugsėjo 2-ąją.


„Įspūdžių pakaks visam gyvenimui. Jei norite prisijungti prie mūsų, daugiau informacijos apie kelionę rasite asociacijos tinklalapyje kalnuslidinejimas.com“, - sakė A. Kepežėnas. Jis yra vienas iš 2 lietuvių, slidinėjusių visuose šešiuose žemynuose – net Afrikoje ir Antarktidoje.

 

Komentarai: