Atsiprašome, tačiau Jūsų naršyklė negali atvaizduoti svetainės turinio.
Prašome atidaryti svetainė su kita naršykle, pvz. Mozilla Firefox (atsiųsti galima čia)

Į Liepkalnį vilioja nemokamos pamokos

 • Slidinėjimo pamokos Liepkalnyje.
  Slidinėjimo pamokos Liepkalnyje.

 • Slidinėjimo pamokos Liepkalnyje.
  Slidinėjimo pamokos Liepkalnyje.

 • Slidinėjimo pamokos Liepkalnyje.
  Slidinėjimo pamokos Liepkalnyje.

 • Slidinėjimo pamokos Liepkalnyje.
  Slidinėjimo pamokos Liepkalnyje.

 • Slidinėjimo pamokos Liepkalnyje.
  Slidinėjimo pamokos Liepkalnyje.

 • Slidinėjimo pamokos Liepkalnyje.
  Slidinėjimo pamokos Liepkalnyje.

2013 m. Vasario 12 d. 13:34

Suplukę, bet besišypsantys vaikai, ne mažiau patenkinti savo atžalas, besileidžiančias nuo kalniuko, fotografuojantys tėvai. Visa tai jau antrą savaitgalį iš eilės buvo galima pamatyti atgijusiame Liepkalnio kalnų slidinėjimo centre, kuris šiemet jau turi naujus šeimininkus.
 

„Skambino pažįstama ir džiaugėsi, kad nuvykusi į Liepkalnį su vaiku rado instruktorių, kuris be jokio atlygio pamokė slidinėti“, - pasakojo Liepkalnio trasa nuo šio sezono besirūpinančios viešosios įstaigos „Sveikas miestas“ direktorius Mantas Paulauskas.
 

Sausio pabaigoje Liepkalnyje pradėjo veikti Lietuvos kalnų slidinėjimo federacijos ir Nacionaline slidinėjimo asociacijos įkurta Slidinėjimo ir snieglenčių sporto mokykla, bendradarbiaujanti su "Sveiku miestu".
 

„Pirmą savaitgalį buvo nedaug vaikų. O pastarąjį jų netrūko. Šeštadienį atėjo 14, sekmadienį – dvigubai daugiau. Ir ateina vis nauji, gal tik trys buvo tie patys. Praėjusį sekmadienį dirbo ir mūsų snieglenčių instruktorius, bet jo pamokos sulaukė mažiau dėmesio“, - pasakojo praėjusiais metais įkurtos mokyklos kalnų slidinėjimo instruktorius Vytautas Sakalis. Pernai Austrijoje jis gavo kalnų slidinėjimo instruktoriaus serfikatą, pripažįstamą visame pasaulyje. V. Sakaliui treniruoti vaikus padėjo ir daugkartinė Lietuvos kalnų slidinėjimo čempionatų prizininkė Ieva Urbonavičiūtė.
 

Šeštadienį ir sekmadienį pirma pamoka vyksta nuo 11 iki 12.30 val., antra – nuo 13 iki 14.30 val. Intruktoriai vaikus slidinėti moko nemokamai. Tiesa, jei pradedantieji slidininkai neturi inventoriaus, jį tenka nuomotis ant kalno esančiame nuomos punkte. Treniruotės rengiamos vadinamajame varlinuke, tad už keltą mokėti nebūtina.
 

„Mūsų mokiniai – nuo 5 iki 16 metų amžiaus. Dauguma – nė karto nebandę slidinėti. Bet juos labai greitai pastatome ant slidžių. Tėvams pamokos labai patinka – džiaugiasi vaikų pasiekimais, fotografuoja. Daugiau nei pusė iš atėjusiųjų pareiškė norą toliau tobulėtį mūsų Slidinėjimo ir snieglenčių sporto mokykloje bei klube "Snow Bees" arba kreipėsi dėl privačių pamokų. Mokyklos tikslas ir yra nemokamai apmokyti vaikus kalnų slidinėjimo pradmenų. O po to jie kartu su tėvais jau gali rinktis, ar tęsti slidinėjimą klube su profesionaliu treneriu, ar tobulėti patiems. Planuojame vežti vaikus į Druskininkų slidinėjimo areną, rengti vasaros stovyklas“, - paaiškino V. Sakalis.
 

Lietuvos slidinėjimo ir snieglenčių sporto mokykla veiklą pradėjo jau pernai, kai pavasarį į Druskininkus keliavo antrokų klasė iš „Genio“ pradinės mokyklos. Vaikai buvo labai patenkinti galimybe išmėginti kalnų slidinėjimą. Tariamės dėl bendradarbiavimo su kitomis sostinės mokyklomis“, - paaiškino Slidinėjimo mokyklos vadovas Simonas Masalskas.
 

„Sveiko miesto“ vadovas M. Paulauskas neabejoja, kad mokykla sulauks dar daugiau lankytojų: „Instruktorių paslaugos nėra pigios, o čia vaikus pastato ant slidžių nemokamai. Dar dirbsime ir per mokyklas, kviesime vaikus užsiiminėti slidinėjimu. Tai gera sėkmingo bendradarbiavimo pradžia.

Mūsų įstaiga globoja ir daugiau panašių projektų, programų. Vyksta tai či, jogos, šiaurietiškojo ėjimo užsiėmimai. Nutiesėme mieste slidinėjimo trasas.“
 

Vilniaus savivaldybės įkurtas „Sveikas miestas“ turi daug planų, susijusių su Liepkalnyje esančiu Laimio kalnu, ant kurio ir įrengtos kalnų slidinėjimo trasos.
 

Skelbiamas konkursas perengi projektą, kuriame būtų numatyta, kaip kalnas turėtų sėkmingai funkcionuoti ne tik žiemą, bet ir vasarą.
 

„Miestas perėmė kalną, seni šeimininkai šią žiemą tik adminstruoja veiklą. Miesto ūkis padėjo nušienauti trasas, iš Čekijos jau atvežtos sniego patrankos. Kalnas vis gražėja, bet tai lyg pagražintas senas automoblis. Reikia imtis darbo iš pagrindų. Kalbamės su latviais, turinčiais daug panašių centrų. Jie padės paruošti mums planą, gal net pakeisti kalno reljefą. Galvojame iš statybų vežti žemes ir statyti tramplinus kalnų dviračiams. Galima prie stovejimo aikštelės statyti teniso kortus, kurti infrastruktūrą, kuri ir vasarą viliotų čia žmones“, - kalbėjo M. Paulauskas.

* * *

Dėl nemokamų pamokų Slidinėjimo ir snieglenčių mokykloje galite skambinti V. Sakaliui +370 682 11700
 

 

 


 

Komentarai: