Atsiprašome, tačiau Jūsų naršyklė negali atvaizduoti svetainės turinio.
Prašome atidaryti svetainė su kita naršykle, pvz. Mozilla Firefox (atsiųsti galima čia)

Lietuviai bandė jėgas tarptautinėse varžybose

 • Radvilas (kairėje) ir Matas Janulioniai.
  Radvilas (kairėje) ir Matas Janulioniai.

 • Radvilas (kairėje) ir Matas Janulioniai.
  Radvilas (kairėje) ir Matas Janulioniai.

 • Starte - M. Janulionis.
  Starte - M. Janulionis.

 • Starte - R. Janulionis.
  Starte - R. Janulionis.

 • Janulionių šeimyna tarptautinėse varžybose..
  Janulionių šeimyna tarptautinėse varžybose..

 • K. Gudžius - slalomo milžino trasoje.
  K. Gudžius - slalomo milžino trasoje.

 • Andoroje plazdėjo Lietuvos trispalvė.
  Andoroje plazdėjo Lietuvos trispalvė.

2013 m. Sausio 31 d. 15:28

Vos pasibaigus šalies pirmenybėms, du stipriausi jų dalyviai – 21 metų Karolis Janulionis ir 17-metis Aivaras Tumas – dalyvavo Čekijoje vykusiose Tarptautinės slidinėjimo federacijos (FIS) slalomo milžino rungties dvejose lenktynėse.
 

Nors lietuviams nepavyko patekti tarp greičiausiųjų, abu jie pasiekė asmeninius slalomo milžino rungties FIS taškų rekordus. Šie taškai skaičiuojami pagal atsilikimą nuo lyderio. A. Tumas pirmą dieną užėmė 53-iąją vietą (136,58 FIS taško), antrąją buvo 38-tas (133,36). K. Janulionio rezultatai – 57-oji (139,97) ir 40-oji (136,16) vietos.
 

A. Tumas ir K. Janulionis rengiasi vasario 5 d. Šladminge (Austrija) prasidėsiančiam pasaulio čempionatui. Ten Lietuvos garbę gins ir absoliuti šių metų šalies moterų čempionė 18-metė Ieva Januškevičiūtė.
 

Kartu su kitų šalių slidinėjimo talentais FIS stovykloje dalyvaujanti I. Januškevičiūtė po Lietuvos pirmenybių, kurios baigėsi sausio 18 d., startavo net septyneriose varžybose Italijoje. Geriausiai jai sekėsi nacionalinėse jaunimo slalomo lenktynėse, kuriose lietuvė užėmė 16-ąją vietą (143,37).


Pirmą kartą FIS varžybų skonį Slovakijoje ir Čekijoje pajuto 12-mečiai pusbroliai Radvilas ir Matas Janulioniai.


Radvilas kartu su savo tėvu Adomu į Slovakiją atvyko tiesiai iš Kronplaco, kur vyko mūsų šalies čempionatas, o Matas ir jo tėvas Jurgis atkeliavo iš Lietuvos.


Vratnoje (Slovakija) ir Rički (Čekija) vykusiose FIS vaikų varžybose turėjo startuoti ir trenerės Anželos Aleksandravičienės auklėtinės Eglė Augustaitytė ir Greta Piliponytė, tačiau abi sportininkės susirgo.


Iš varžybose dalyvavusių lietuvių geriau sekėsi R. Janulioniui. Jis Vratnoje užėmė 28-ąją, o Rički – 26-ąją vietą slalomo milžino rungtyje. Tuo tarpu M. Janulionis pirmose lenktynėse nefinišavo, o antrose buvo 45-tas tarp 52 dalyvių, startavusių 1999-2000 m. gimusių sportininkų grupėje.


„Slovakijoje Radvilas nuo pirmą vietą užėmusio sportininko atsiliko kiek mažiau nei 8 sek., o Čekijoje, kur varžybos vyko labai stačiame šlaite – tik 5,95 sek. Tai tikrai geras debiutas Paskaičiavau, kad tarp 2000 m. gimusių vaikų Radvilas vienose lenktynėse buvo 9-tas, kitose – 11-tas. Rički susirenka stipriausi jaunieji Čekijos, kitų šalių kalnų slidininkai. Slalome pasirodėme prasčiau, bet dėl to tikrai nesikrimtome. Metais už mūsiškius vyresni slidininkai važiuoja kaip suaugę, o kai kuriems, atvykusiems iš Balkanų šalių, jau ir ūsai kalasi. Todėl mums per anksti buvo tikėtis geresnių rezultatų – juk Radvilas sveria vos 39 kg. Kitą sezoną, kai vaikinai sutvirtės, jiems bus lengviau. Tokiame amžiuje ir metų skirtumas daug lemia“, - aiškino A. Janulionis.


Lietuvos kalnų slidininkai ir artėjantį savaitgalį dalyvaus varžybose. Vieni – „LEKI taurės“ ir „Žalgirio“ žiemos žaidynių lenktynėse Ignalijoje, kiti keliaus į Siguldą, kur startuos Latvijos taurės varžybose.


„Karoliui tai bus paskutinis jėgų išbandymas prieš pasaulio čempionatą, todėl vyksime į Latviją. Ten vyks Super-G, slalomo milžino ir slalomo lenktynės, bus didesnė konkurencija“, - teigė A. Janulionis.

Į Latvijos taurės varžybas keliavo ir Kasparas Gudžius, prieš tai išmėginęs jėgas Andoroje. Šioje šalyje vykusiose FIS vaikų varžybose "Trofeu Borrufa" Lietuvos atstovas startavo po 12 metų pertraukos - anksčiau čia yra kovojęs Vitalijus Rumiancevas.

15-metis K. Gudžius dalyvavo jaunių (iki 16 metų) varžybose. Slalome ir superkombinacijoje jis nefinišavo, o slalomo milžino rungtyje buvo 29-tas tarp 57 startavusių sportininkų - nuo nugalėtojo čeko Jano Strakos atsiliko 9,73 sek. Be to, K. Gudžius varžėsi ir Super-G rungtyje. Čia Lietuvos atstovas finišavo 35-tas tarp 52 dalyvių. Ir šias lenktynes laimėjęs J.Straka vilnietį aplenkė 7,27 sek.


 

Komentarai: