Atsiprašome, tačiau Jūsų naršyklė negali atvaizduoti svetainės turinio.
Prašome atidaryti svetainė su kita naršykle, pvz. Mozilla Firefox (atsiųsti galima čia)

Prieš kovas trasose - pratybos

  • Lietuvos kalnų slidininkai prie "Concordia 2000" varpo.
    Lietuvos kalnų slidininkai prie "Concordia 2000" varpo.

2013 m. Sausio 14 d. 16:34

18 tonų sveriantis „Concordia 2000“ varpas Italijos kalnų slidinėjimo centro Kronplaco viršūnėje yra taikos simbolis. Bet stačiame Alpių šlaite, kuriame trečiadienį startuos Lietuvos čempionato lenktynės, laukiama atkaklios kovos.
 

Į Kronplace vyksiančias šalies pirmenybes susirinko dauguma stipriausių Lietuvos kalnų slidininkų.
 

40 lietuvių dalyvaus pagrindinėse varžybose – trečiadienį lenktynės vyks slalomo milžino trasoje, o ketvirtadienį bus surengtos slalomo rungties medalių dalybos. Dar 37 įvairaus amžiaus kalnų slidininkai penktadienį rungsis mėgėjų varžybose trumpesnėje ir ne tokioje stačioje trasoje.
 

„Laukia tikrai įdomi kova. Būrys sportininkų intensyviai rengėsi sezonui, kai kurie jau išbandė jėgas tarptautinėse varžybose, todėl į Kronplacą atvyko geros sportinės formos. Mūsų šalies čempionatas vyks šlaite, kuriame rengiamos Europos taurės varžybos, treniruojasi Italijos kalnų slidinėjimo žvaigždės, tad fizinis pasirengimas ir slidinėjimo technika čia bus itin svarbūs“, - teigė Lietuvos kalnų slidinėjimo federacijos prezidentas Paulius Augūnas.
 

Varžybų dalyviai pirmadienį jau išbandė šlaitą, kuriame kovos dėl apdovanojimų – čia vyko slalomo milžino rungties treniruotė. Antradienį ten pat bus surengtos slalomo pratybos.
 

Lietuviai juokavo, kad šįkart sunkiau buvo ne važiuoti trasa, o ją pasiekti – Kronplace gausiai snigo, todėl kalnų slidininkams trukdė ant šlaitų susidarę minkšto sniego kauburiai. O treniruočių trasa buvo nuvalyta.
 

Dauguma Lietuvos kalnų slidininkų į Kronplacą atvyko jau šeštadienį. Sekmadienį vidurdienį kelios dešimtys lietuvių susirinko prie kalno viršūnėje, 2275 m aukštyje esančio „Concordia 2000“ varpo. Netrukus pasigirdo jo dūžiai, o varpui nustojus skambėti tylos minute pagerbtas Sausio 13-osios aukų atminimas.
 

Sekmadienį vakare Riskonės miestelyje, kuriame įsikūrę dauguma varžybų dalyvių, įvyko ir čempionato atidarymo iškilmės.
 

Komentarai: