Atsiprašome, tačiau Jūsų naršyklė negali atvaizduoti svetainės turinio.
Prašome atidaryti svetainė su kita naršykle, pvz. Mozilla Firefox (atsiųsti galima čia)

Neužsidėsi šalmo - negausi draudimo


2012 m. Lapkričio 21 d. 20:50

Sveikatos bei gyvybės draudimus siūlančios bendrovės nebedengia medicinos paslaugų išlaidų, jei keliautojai traumą gavo slidinėdami ar čiuožinėdami snieglente be apsauginių šalmų. Pirmosios į šį slidų kovos už išmokas kelią stojo britų draudimų bendrovės, skelbia „The Telegraph“.


Viena didžiausių Britanijos draudimo bendrovių „Essential Travel“ pareiškė visiškai keičianti išmokų politiką, mat toks paprastas dalykas kaip apsauginio šalmo nešiojimas slidinėjimo metu iš esmės sumažina mirtinų ir itin pavojingų sveikatos traumų riziką.
 

Žinoma, išsiaiškinti ir įrodyti, ar slidininkas tikrai dėvėjo apsauginį šalmą tuomet, kai buvo traumuotas, bus gana sunku. Tačiau nuo šiol draudimo bendrovė žada daug atidžiau skaityti ir nagrinėti medicininius keliautojų išrašus ir daktarų komentarus.
 

Primenama, jog draudėjų kampanija už būtiną šalmo dėvėjimą slidinėjimo metu prasidėjo dar 2009-aisiais, kuomet slidinėjimo metu Mont Treblano kurorte Kanadoje dėl galvos traumos žuvo žymi aktorė Natasha Richardson. Šis incidentas sukėlė tikrą turizmo ir draudimo bendrovių diskusijų audrą, pradėta speciali reklaminė kampanija, raginanti kalnų slidininkus ir snieglenčių mėgėjus būtinai naudoti šalmus ir „mąstyti galva“.


Anot neseniai atlikto nuomonių tyrimo, apsauginiais šalmais naudojasi apie 77% visų britų – slidinėjimo mėgėjų, 2010 m. tokių būta 62%.


Ar Lietuvos draudimo bendrovės seks britų pavyzdžiu kol kas neaišku, tačiau tikimybė gana didelė. Mat pačių brangiausių draudiminių atvejų sąraše pastaraisiais metais itin gausu slidinėjimo metu gautų traumų.

15min.lt inf.

Komentarai: