Atsiprašome, tačiau Jūsų naršyklė negali atvaizduoti svetainės turinio.
Prašome atidaryti svetainė su kita naršykle, pvz. Mozilla Firefox (atsiųsti galima čia)

Tarp Europos talentų - ir du lietuviai

  • R. Zaveckas antrus metus iš eilės pateko į FIS stovyklas.
    Janio Markvarto/PurpleMoon agency nuotr.
    R. Zaveckas antrus metus iš eilės pateko į FIS stovyklas.

2012 m. Birželio 29 d. 20:12

17-metė I. Januškevičiūtė FIS stovyklose dalyvaus pirmą kartą, o 16-metis R. Zaveckas kartu su būriu talentu iš įvairių šalių meistriškumo sėmėsi ir praėjusį sezoną.
 

FIS stovyklose jaunuosius kalnų slidininkus kasmet treniruoja patyrę specialistai iš Austrijos, Italijos.
 

Europos jaunųjų talentų stovyklose nedalyvauja tik puikiais rezultatais pasižymintys austrai, šveicarai, italai ir prancūzai.
 

Pirmoji stovykla prasidės rugsėjo 30 d., jos vieta kol kas neskelbiama. Vėliau vyks dar dvi stovyklos.
 

Pernai FIS stovyklose dalyvavo trys lietuviai – R. Zaveckas, Laura Pamerneckytė ir Aivaras Tumas. Šiemet įveikti atranką dar bandė A.Tumas ir Ieva Urbonavičiūtė.
 

„Tai, kad antrus metus iš eilės tarp stovyklos dalyvių bus lietuvių – puikus įrodymas, jog mūsų šalies kalnų slidininkų meistriškumas kyla. Nes įveikti atranką yra tikrai nelengva.
 

Atrankos stovykloje Austrijoje gegužės mėnesį pratybų metu buvo tikrinamas sportininkų fizinis pasirengimas, stebima technika.  Speciali komisija sprendė, kas gaus vardinius kvietimus į pagrindines stovyklas. Treniruotės vyks net 90 dienų“, - teigė Lietuvos kalnų slidinėjimo federacijos prezidentas Paulius Augūnas.
 

Pernai R. Zaveckas sakė, kad stovyklos tikrai nėra vien įdomiai praleidžiamas laikas: „Juk ne dėl įdomumo ta stovykla, o tam, kad būtų galima tobulėti. Rytinė treniruotė – ant kalno. Po pietų nusileidi nuo kalno, bendra treniruotė – bėgiojimas.“
 

Be to, stovyklaudami sportininkai dar turi skirti laiko ir mokslams. O vos sugrįžus į Lietuvą kulniuoti į mokyklą ir atsiskaityti už būnant kalnuose praleistas pamokas.
 
„Mes mokomės internetu. Atsiunčia mums mokytojai, ką turime padaryti, mes padarome ir siunčiame atgal. Aišku, labiau norisi pabendrauti, bet sėdi ir mokaisi“, – pernai pasakojo R. Zaveckas, šiemet įtrauktas į Lietuvos olimpinės rinktinės kandidatų sąrašą.

 

Komentarai: