Atsiprašome, tačiau Jūsų naršyklė negali atvaizduoti svetainės turinio.
Prašome atidaryti svetainė su kita naršykle, pvz. Mozilla Firefox (atsiųsti galima čia)

Jėgas mėgins neįprastoje trasoje

  • R.Zaveckas šiemet jau važiavo krosą, o dabar mėgins kitą naujovę.
    R.Zaveckas šiemet jau važiavo krosą, o dabar mėgins kitą naujovę.

2012 m. Balandžio 11 d. 16:58

Penki Lietuvos kalnų slidininkai, du jų treneriai ir komandos vadovas,  Lietuvos nacionalinės slidinėjimo asociacijos (LNSA)  prezidentas Remigijus Arlauskas išvyksta į Europos kalnų slidinėjimo universaliųjų varžybų jaunių čempionato "Emmi SNOWstar Tour 2012" finalinį etapą Verbjė (Šveicarija)
 

Universaliosios varžybos yra kalnų slidinėjimo ir akrobatinio slidinėjimo (fristailo) lydinys.
 

 "Visame pasaulyje mažėja jaunimo, kurie renkasi slidinėjimo sportą. Todėl Europos slidinėjimo federacija sugalvojo tokį projektą: įrengti kurortuose kalnų slidinėjimo trasas, sujungus jas su sniego parkais, kurie dabar yra labai populiarūs. Tai - minkšta trasa. Skirtingai negu kalnų slidinėjime, kur visada stengiamasi sukurti kietą trasą. Šiomis varžybomis yra apjungtas ir slalomas, ir slalomas milžinas, ir kelios fristailo rūšys," - naują rungtį pristatė R. Arlauskas.
 

Anot LNSA prezidento, kol nėra oficialių nutarimų, ši rungtis priskiriama kalnų slidinėjimui.
 

Varžybų formatas bus toks: pirmą dieną padalinti į grupes pagal amžių ir lytį jaunieji sportininkai išsiaiškins 32 geriausius, vėliau kiekviename etape atkris po pusę slidininkų, kol galų gale du finalininkai neišsiaiškins čempiono.
 

Prieš šias - finalines Europos pirmenybių lenktynes, vyko keturi atrankos varžybų etapai. Tačiau Lietuvos sportininkai juose nedalyvavo.
 

Lietuvos, kaip ir daugelio kitų Europos šalių sportininkai gavo, po aštuonis tiesioginius kvietimus: keturis berniukams ir keturis mergaitėms. Tiesa, mergaičių kvotos Lietuva neišnaudojo.
 

Į Šveicariją vyks vienintelė mergaitė - absoliuti šių metų Lietuvos kalnų slidinėjimo moterų varžybų čempionė 13-metė Eglė Augustaitytė, ir berniukai - Eglės brolis 15-metis Domas Augustaitis, 16 metų Rokas Zaveckas, 15-metis Kasparas Gudžius ir 12 metų Danielius Ūsas bei treneriai Anžela Aleksandravičienė ir Mantas Aleksandravičius.
 

Pirmenybių dalyviai bus suskirstyti į dvi amžiaus grupes.

 

Komentarai: