Atsiprašome, tačiau Jūsų naršyklė negali atvaizduoti svetainės turinio.
Prašome atidaryti svetainė su kita naršykle, pvz. Mozilla Firefox (atsiųsti galima čia)

Baltijos taurės rekordas – dar prieš varžybas

  • Janio Markvarto/Purple Moon Agency nuotr.

2011 m. Kovo 21 d. 16:43

“Bunda jau Baltija”. Skambant šiai dainai pirmadienį nuo vieno Suomutunturi kurorto šlaito leidosi po tris kiekvienos Baltijos šalies atstovus – dviejų rankose buvo žibintai, vieno – Lietuvos, Latvijos arba Estijos vėliava. Taip prasidėjo oficialus Baltijos taurės varžybų atidarymas.
 

Bet lietuvių, latvių ir estų kalba viename labiausiai į šiaurę nutolusių Suomijos kalnų kurortų girdėjosi jau nuo praėjusios savaitės, nes sportininkai iš anksto rengėsi trečius metus iš eilės toje pačioje vietoje vyksiančioms varžyboms.
 

Šiemet Baltijos taurės varžybos patikėtos rengti lietuviams – pirmieji tai darė estai, vėliau – latviai. Lietuvos kalnų slidinėjimo federacijai organizuoti renginį padeda ir Latvijos slidinėjimo asociacijos komanda.
 

Nors varžybos dar neprasidėjo, lietuviai jau turi kuo pasigirti – pirmą kartą Baltijos taurės dalyvių skaičius pasiekė pusantro šimto.
 

Tiesa, mūsų šalies kalnų slidininkai mažiausiai prisidėjo prie šio rekordo – dėl apdovanojimų įvairiose amžiaus grupėse kovos 14 Lietuvos atstovų.
 

“Taip yra dėl to, kad bendru slidininkų skaičiumi mes smarkiai nusileidžiame latviams ir estams”, - paaiškino Lietuvos kalnų slidinėjimo federacijos prezidentas Paulius Augūnas.

  

Latvijos ir Estijos kalnų slidininkai kovos ne tik dėl Baltijos taurės apdovanojimų, bet ir dėl savo šalies pirmenybių medalių. Lietuvos čempionatas sausio mėnesį buvo surengtas Italijoje.
 

Tikimasi, kad mūsų šalies sportininkai, kaip ir ankstesniais metais, užkops ant garbės pakylos Suomutunturi. Tačiau ne pirmoje rungtyje – Baltijos taurė startuoja didžiausiojo slalomo (super G) lenktynėmis, kurių skonio lietuviams tenka paragauti itin retai.
 

“Pasirengti šiai rungčiai reikia specialių treniruočių, kurios yra itin brangios, nes saugumo reikalavimai – labai griežti, turi būti uždarytos visos trasos, dirbti daugybė žmonių”, - teigė P.Augūnas.
 

Tad Lietuvos sportininkams pagrindiniai startai bus slalomo milžino lenktynės trečiadienį ir slalomo rungtis ketvirtadienį.
 

Baltijos taurės varžybos baigsis penktadienį jauniausiųjų kalnų slidininkų lenktynėmis
 

Komentarai: