Atsiprašome, tačiau Jūsų naršyklė negali atvaizduoti svetainės turinio.
Prašome atidaryti svetainė su kita naršykle, pvz. Mozilla Firefox (atsiųsti galima čia)

Kalnų slidininkas greičiausias ir kroso trasoje

  • Kalnų slidininkas R.Zaveckas - kroso trasoje
    Stefano Milčevičiaus nuotr.
    Kalnų slidininkas R.Zaveckas - kroso trasoje

2012 m. Vasario 3 d. 13:14

Nors šalį sukaustęs šaltis pakoregavo Lietuvos sporto draugijos „Žalgiris“ rengėjų ir dalyvių planus, praėjusį savaitgalį sėkmingai surengtos visos numatytos varžybos – snieglenčių ir slidžių kroso, kalnų slidinėjimo ir snieglenčių „Slope style“ Ignalinoje bei stalo teniso Alytuje.
 

Dar anksčiau Elektrėnuose įvyko šachmatų ir šaškių varžybos.
 

Tuo tarpu artėjantį savaitgalį Ignalinoje turėjusios vykti slidinėjimo lenktynės nukeltos į vasario 11-12 d. Kol kas nesurengtos ir poledinės žūklės varžybos.

„Nenorime rizikuoti dalyvių sveikata. Prognozuojami labai dideli šalčiai, todėl nutarėme nukelti varžybas, nes tokiu oro jų negalima rengti“, - paaiškino draugijos „Žalgiris“ generalinis sekretorius Algis Vasiliauskas.
 

„Slope style“.  Speigas praėjusį savaitgalį bene labiausiai praretino šios snieglenčių sporto rungties dalyvių gretas. „Gaila, kad neatvažiavo daug vaikų – tėvai pabijojo šalčio. Be to, dalis dalyvių nesugebėjo užvesti savo automobilių, todėl kai kurie išvis neatvažiavo į Ignaliną, o dalis atvyko skubiai susiskambinę su tais, kurių mašinos atlaikė šaltį“, - pasakojo snieglentininkų varžybų vyriausiasis teisėjas Giedrius Skrebutėnas.
 

Bet žiūrovai nenusivylė tuo, ką  Lietuvos žiemos sporto centre ant kalno įrengtoje specialioje trasoje parodė į varžybas atvykę snieglentininkai. Apie 20 dalyvių sulaukė nemažai susižavėjimo šūksnių ir plojimų už sėkmingai atliktus įspūdingus triukus.
 

Teisėjai geriausiai įvertino vilniečio Domo Tamulionio pasirodymą. Antrąją vietą iškovojo Tadas Malinauskas iš Ignalinos, trečiąją – vilnietis Artūras Smeilekas.


„Viskas vyko labai smagiai, švietė saulė, susirinko nemažai žiūrovų. Ignalinoje jau yra ratas žmonių, kurie aktyviai domisi snieglentėmis, ateina pasižiūrėti varžybų, palaikyti draugų, gal kiti ir patys ateityje planuoja dalyvauti. Stebi ir kalnų slidininkai, tuo metu esantys ant kalno“, - teigė G.Skrebutėnas.


Snieglentininkai su „Žalgirio“ draugija ir jos žaidynėmis susiję jau dešimtmetį. Anot snieglentininkų varžybų rengėjo, Ignalinoje sąlygos kasmet vis gerėja. Ypač tai pasijuto pernai, kai Lietuvos nacionalinė slidinėjimo asociacija kartu su „Nokia“ Ignalinoje įrengė snieglenčių parką, atvežė stacionarias figūras. O tas trasos dalis, kurios lipdomos iš sniego, organizatoriai padaro patys.


Panašios trasos yra Druskininkų „Snow arena“, ant Laimio kalno Vilniuje.


G.Skrebutėnas pastebėjo, kad snieglentės kasmet vis labiau užkariauja kalnų šlaitus: „Dabar snieglentininkų – beveik tiek pat, kiek ir slidininkų. O anksčiau kokie penki ateidavo ant kalno, tai juos net vydavo nuo keltuvų, nes nesuprasdavo, kaip galima pasikelti su snieglente“.


Sportininkai sudaro vos vieną procentą visos snieglentininkų masės. Bet būtent jų triukus išvydę žmonės patys susidomi šia sporto šaka. Kai kurie – rimčiau, kiti – tik savo malonumui.


Lietuvoje galima įsigyti naujausią snieglenčių sportui skirtą įrangą. “Žinoma, ji kainuoja nepigiai, tad daug žmonių renkasi naudotą inventorių. Bet tie, kurie gali sau leisti arba turi rėmėjų, važinėja su moderniausiu inventoriumi ir apranga. Todėl jei pastatytume lietuvį snieglentininką greta amerikiečio ar vakarų europiečio, jie niekuo nesiskirtų“, - tikino G.Skrebutėnas.


Meistriškumu lietuviai irgi atsilikę nuo kitų šalių snieglentininkų. Žalgiriados čempionu tapęs D. Tamulionis prieš savaitę Minske vykusiose tarptautinėse varžybose buvo ketvirtas. O antrąją vietą ten užėmė kitas Lietuvos atstovas Aivaras Dambrauskas.


Snieglenčių ir slidžių krosas.  Pirmą kartą į „Žalgirio“ žiemos žaidynių programą įtrauktos rungtys buvo turbūt azartiškiausios ir kėlė daugybę aistrų Ignalijoje.


Sužinoję apie šias varžybas, norą jose dalyvauti pareiškė ir kalnų slidininkai, ant gretimo šlaito dalijęsi žalgiriados ir LEKI taurės varžybų apdovanojimus.


Todėl kiek teko pakoreguoti tvarkaraštį, kad visi norintieji galėtų išmėginti savo jėgas kroso trasoje. Be to, čia buvo ir „Slope style“ rungtyje pasirodžiusių snieglentininkų.


Net dviejuose grupėse nugalėtojais tapo sportininkai, paprastai pergales skinantys kitų sporto šakų varžybose.


Moterų snieglenčių krose visas konkurentes aplenkė viena talentingiausių Lietuvos lengvaatlečių bėgikė Modesta Morauskaitė, o tarp vyrų su slidėmis per kroso trasą su daugybe tramplinu greičiausai skriejo perspektyviausias šalies kalnų slidininkas Rokas Zaveckas, pranokęs visus ir kalnų slidinėjimo varžybose.


Finalinėse lenktynėse varžėsi po keturis sportininkus. Jie startavo vienu metu, todėl kartais dėl geresnės vietos pakovodavo ir alkūnėmis.


„Man lyg ir neteko pasistumdyti. Bent jau nepajaučiau. Svarbiausia čia – staigi reakcija ir geras atsispyrimas starte“, - pegalės receptą atskleidė Rokas Zaveckas, nesenai sėkmingai pasirodęs pirmosiose jaunimo olimpinėse žaidynėse Insbruke.


R. Zaveckas finale pranoko Mindaugą Zlatkų (jis taip pat dalyvavo ir kalnų slidinėjimo varžybose), Povilą Pisvaškį ir Remigijų Petrauską.


Moterų snieglentininkių lemiamame važiavime už M. Morauskaitės nugaros liko Miglė Glinskytė, Viktorija Šmitienė ir Karolina Kavaliauskaitė.


Vyrų snieglenčių kroso varžybų amžiaus grupėje iki 18 metų sportininkai finale išsirikiavo taip: 1. Tadas Malinauskas, 2. Laurynas Pilkauskas, 3. Matas Dukšta, 4. Mindaugas Grigas. Vyresni  nei  18 metų: 1. Edvardas Šmitas, 2. Vytautas Vaičaitis, 3. Šarūnas Šlekys, 4. Jonas Dukšta.
 

„Snieglenčių ir slidžių krosas Lietuvoje atsirado pernai. Ši sporto šaka labai patinka žiūrovams, nes kai finale vienu matu važiuoja keturi sportininkai, įdomi ir jų kova, ir rezultatas iškart aiškus. Ne taip, kaip varžybose, kur nuo kalno leidžiasi po vieną“, - teigė žalgiriados kroso varžybų vyriausiasis teisėjas Artūras Morauskas. Jis – moterų lenktynių čempione tapusios M. Morauskaitės tėvas. Be to, snieglenčių kroso varžybose dalyvavo ir devynmetis A. Morausko sūnus Motiejus.
 

Patyręs ekstremalaus sporto specialistas nesistebėjo, kad slidininkų kroso trasoje nepralenkiamas buvo R. Zaveckas. Šį 15-metį vaikiną jėgos aitvarų subtilybių mokantis A. Morauskas teigė: „Rokui padėjo ne tik kalnų slidinėjimo įgūdžiai, dalyvavimas tarptautinėse stovyklose. Rokas apskritai yra labai talentingas. Kaip ir Modesta. Tokie vaikai bet kurioje srityje pasiektų gerų rezultatų“.
 

Vos pasibaigus varžyboms Ignalinoje A. Morauskas jau planavo būsimus renginius: „Kalbėjausi su Liepkalnio trasos šeimininkais. Mėginsime ten įrengti trasą varžyboms.  Ignalinoje taip pat galima suformuoti ilgesnę trasą. Šįkart ant šlaito trūko sniego. Nors padarėme viską, ką galėjome. Dalyviai buvo patenkinti, o tai – svarbiausia“.
 

Kalnų slidinėjimas. Tradiciškai „Žalgirio“ žaidynių kalnų slidinėjimo varžybos rengiamos kartu su jaunimo lenktynėmis, nes šios sporto šakos varžybose žalgiriadoje gali dalyvauti tik vyresni nei 21 metų sportininkai.
 

Šiemet į LEKI taurės jaunimo vaikinų varžybas praėjusį savaitgalį susirinko visi stipriausieji šiuo metu Lietuvos kalnų slidininkai, tad „Žalgirio“ žaidynių dalyviai toje pačioje trasoje neprilygo jaunimo lenktynių prizininkams. O absoliučiai greičiausias ir slalomo, ir slalomo milžino rungtyse buvo R. Zaveckas.
 

„Žalgirio“ žaidynių dalyviai buvo padalinti į amžiaus grupes – iki 40 metų ir virš 40 metų.
 

Tarp jaunesnių moterų abi dienas auksą iškovojo  Justina Skučienė, tarp vyresnių – Diana Žymančienė. Slalomo milžino varžybose sidabras atiteko Mildai Laužikaitei ir Sigitai Masalskienei, bronza - Linai Saulienei ir Birutei Gečauskienei. Slalome antrąsias vietas vietą užėmė Edita Riliškienė ir S. Masalskienė, trečiąją - M. Laužikaitė ir Daiva Norvaišaitė.
 
Vyrų slalomo varžybas laimėjo Jurgis Janulionis ir jo vyresnysis brolis Adomas Janulionis. Slalomo milžino trasoje greičiausi buvo Piotras Bukinas ir Artūras Strelčiūnas. Sidabrą slalome iškovojo Simonas Masalskas ir A. Strelčiūnas, bronzą - Artūras Kačerauskas ir Saulius Ivanauskas. Slalome milžine antri finišavo J. Janulionis ir Tauras Milašius, treti - Mindaugas Zlatkus ir Giedrius Zaveckas.


Jau įprasta, kad daugiausia medalių per „Žalgirio“ žaidynes ir tuo pat metu vykstančias jaunimo varžybas susižeria Janulionių šeimynos atstovai. Taip buvo ir šį kartą – tarp savo bendraamžių medalius skynė Adomo sūnūs Radvilas ir Karolis bei Jurgio atžala Matas. Be to, šešiametei J. Janulionio dukrai Augustei „Žalgirio“ generalinis sekretorius A. Vasiliauskas užkabino jauniosios varžybų dalyvės medalį.


"Nors temperatūra buvo labai žema, šalčio tikrai nejutome. Švietė saulė, nuotaika buvo puiki, varžybos įdomios, trasa gera", - džiaugėsi Lietuvos kalnų slidinėjimo federacijos prezidentas Paulius Augūnas.


Stalo tenisas. Alytaus arenoje, kuroje pernai vyko ir Europos vyrų krepšinio čempionato kovos, praėjusį šeštadienį stovėjo net 11 stalo teniso stalų. Prie jų raketėmis mojavo dvylikos rajonų ir aštuonių miestų komandų atstovai.
 

„Tokio dydžio arenoje stalo teniso varžybos dar nevyko. Visiems labai patiko – salė erdvi, puikus apšvietimas, šiuolaikiškas inventorius. Kas norėjo, galėjo čia pat užkrimsti kavinėje. O po varžybų – nemokamai išsimaudyti baseine“, - aiškino varžybų vyriausiasis teisėjas Zenonas Gramackas.


Žinomas kolekcininkas „Žalgirio“ žaidynių dalyviams ir žiūrovams surengė sportinės atributikos parodą, kurioje apžvelgė Lietuvos sportininkų dalyvavimą žeimos ir vasaros olimpinėse žaidynėse. Tema pasirinkta neatsitiktinai – prieš 20 metų, 1992-ųjų vasario 8 d. mūsų šalies sportininkai žygiavo Albervilio olimpinių žaidynių atidaryme. Tai buvo pirmasis Nepriklausomos Lietuvos sportininkų pasirodymas olimpiadoje po ilgų sovietinės okupacijos metų.


Be to, Z.Gramackas parodoje surinko ir dešimt stendų, skirtų stalo tenisui. Taip pat pademonstravo tik prieš Naujuosius jo kolekciją papildžiusį 1936 m. žiemos olimpinių žaidynių aukso medalį.


Rajonų ir miestų grupių nugalėtojams atiteko sportas.info bendradarbės Marytės Marcinkevičiūtės parašyta knyga „Alytaus sportas“.


Miestų grupėje nugalėjo Vilniaus „Tauro“ trijulė. Antrąją vietą iškovojo Panevėžio stalo tenisininkai. Trečia liko Vilniaus „Reaktoriaus“ pirmoji, ketvirta – antroji komanda.


Rajonų varžybų finale Trakai 3:2 pranoko Uteną, o mače dėl trečiosios vietos Lazdijai 3:0 įrodė pranašumą prieš antrąją Varėnos komandą.

 

 
 

Komentarai: