Atsiprašome, tačiau Jūsų naršyklė negali atvaizduoti svetainės turinio.
Prašome atidaryti svetainė su kita naršykle, pvz. Mozilla Firefox (atsiųsti galima čia)

Lietuvių varžybos - po Alpių saule

  • Šlaite kairėje finišuos Lietuvos čempionato dalyviai.
    Mariaus Grinbergo nuotr.
    Šlaite kairėje finišuos Lietuvos čempionato dalyviai.

2012 m. Sausio 17 d. 16:45

Jau kelias dienas nedidelio Italijos kurorto Pincolo (Pinzolo) gatvėse ir greta esančiuose kalnų šlaituose dažnai gali išgirsti lietuvių kalbą, ar pamatyti užrašą Lietuva ant sportinių striukių.

Būtent šis 3200 gyventojų turintis Trentino-Pietų Tirolio regiono miestelis tapo laikinais namais daugiau nei šimtui lietuvių. Nemaža dalis jų trečiadienį pradės varžytis Lietuvos kalnų slidinėjimo čempionate.

Pagridinėse varžybose – didžiajame slalome trečiadienį ir slalome  ketvirtadienį  – lenktyniaus 42 lietuviai. Dar 25 žmonės išmėgins jėgas mėgėjų varžybose, kuriose dalyvaus pradedantieji kalnų slidininkai.

Lyginant su ankstesniais metais, šalies čempionato dalyvių skaičius – sumažėjęs.

„Du mūsų sportininkai – Rokas Zaveckas ir Laura Pamerneckytė – rungiasi jaunimo olimpinėse žaidynėse Insbruke, Aivaras Tumas dalyvauja Tarptautinės slidinėjimo federacijos (FIS) stovykloje, kelios merginos traumuotos arba neatvyko dėl kitų priežasčių“,  - apie išretėjusias sportininkų gretas kalbėjo Lietuvos kalnų slidinėjimo federacijos  (LKSF) prezidentas Paulius Augūnas.

Jau ne vienerius metus Lietuvos pirmenybėse nepasirodo ir dviejų olimpiadų dalyvis Vitalijus Rumiancevas, daugiau dėmesio skiriantis tarptautinėms varžyboms.
Visgi dauguma geriausių įvairaus amžiaus  šalies kalnų slidininkų atkeliavo į Pincolo.

Čia yra ir dvejų pastarųjų metų absoliutus Lietuvos čempionas Karolis Janulionis.  20-metis ne kartą trasose yra įrodęs pranašumą prieš jaunesnius R. Zavecką ir A. Tumą, bet neslepia – dėl to, kad šių dviejų sportininkų nebus Pincolo, galimybė apginti titulus bus didesnė.  „Bet lengva tikrai nebus, nes yra ir kitų stiprių varžovų“, - tikino K. Janulionis, į Italiją atvykęs su savo tėvu Adomu ir jaunesniuoju broliu Radvilu. Šie taip pat yra tarp favoritų savo amžiaus grupėse.

Konkurenciją padidins ir tai, kad varžybas teks rengti ne tose trasose, kurios buvo numatytos iš anksto – dėl sniego trūkumo jos uždarytos. Tad lenktynės bus rengiamos lėkštesniame šlaite, kur vyresni, bet sunkesni sportininkai gali turėti greičio pranašumą prieš techniškesnius, tačiau lengvesnius jaunuosius kalnų slidininkus.
LKSF prezidentas džiaugėsi, kad išaugo kalnų slidinėjimo mėgėjų gretos. Ir net pradedantieji ryžtasi dalyvauti varžybose. Tiesa, kiek lengvesnėje trasoje, nei oficialiose šalies čempionato lenktynėse.

„Matome  daug naujų veidų. Tuo labai džiaugiamės. Tikuosi, kad kaip didėja sniego gniūžtė, paleista nuo kalno, taip augs kalnų slidinėjimo mėgėjų gretos“, - sakė P.Augūnas.

Čempionato atidarymas buvo surengtas dar sekmadienį Pincolo bare „Osteria Bagat“. Čia vyko dalyvių registracija, o P. Augūnui paskelbus apie pirmenybių pradžią, nuskambėjo Lietuvos himnas.

Pirmadienį varžybų dalyviai treniravosi didžiojo slalomo, antradienį – slalomo trasose. Dažnas po pratybų kiek atsikvėpdavo ir toliau leisdavosi nuo šlaitų. Tik jau ne per specialiai pastatytas trasas. Nemažai lietuvių iš Pincolo priklausančių šlaitų persikeldavo į vieno garsiausių Italijos kalnų slidinėjimo kurortų – Madoną di Kampiljų (Madonna di Campiglio). Čia sniego kiek daugiau nei Pincolo. Abu kurortus jungia tik praėjusių metų pabaigoje įrengtas keltuvas.

Kas neslidinėja, deginasi – nors pastarosiomis dienomis tvyro daugiau nei penkių laipsnių šaltukas, kaitri Alpių saulė vilioja jos spindulių mėgėjus.


 

Komentarai: