Atsiprašome, tačiau Jūsų naršyklė negali atvaizduoti svetainės turinio.
Prašome atidaryti svetainė su kita naršykle, pvz. Mozilla Firefox (atsiųsti galima čia)

Debiutanto nesutrikdė netikėtas incidentas

  • A.Drukarovas.
    LTOK nuotr.
    A.Drukarovas.

2017 m. Vasario 18 d. 00:00

Pasaulio čempionate vasario 17 d. startavo du Lietuvos kalnų slidininkai. Finišą pasiekė tik vienas iš jų, bet galutiniu rezultatu galėjo džiaugtis abu.
 
Sankt Morice (Šveicarija) vykstančiame pasaulio čempionate Andrejus Drukarovas vyrų didžiojo slalomo varžybose užėmė 43-iąją vietą. Pasaulio pirmenybėse debiutuojantis 17 metų Lietuvos sportininkas, vasario 16-ąją geriausiai iš trijų lietuvių pasirodęs atrankos varžybose, sėkmingai startavo ir finale.
 
Pirmame nusileidime, kuriame startavo net 106 sportininkai, A.Drukarovas finišavo 57-tas. Jis pateko tarp 60-ties slidininkų, kuriems buvo suteikta galimybė dalyvauti antrajame nusileidime. Čia mūsų šalies atstovas sėkmingai pasiekė finišą. Jo rezultatas – 2 min. 28,06 sek. 
 
Pirmą kartą šios rungties pasaulio čempionu tapo austras Marcelis Hirscheris (2 min. 13,31 sek.), sidabrą iškovojo kitas austras Rolandas Leitingeris (2 min. 13,56 sek.), bronzą – norvegas Leifas Kristianas Haugenas (2 min. 14,02 sek.). Iš viso dviejų nusileidimų finišą pasiekė 46 slidininkai.
 
Antrojo nusileidimo startas buvo atidėtas pusvalandžiui dėl netikėto incidento, kai parodomąjį skrydį repetavęs Šveicarijos oro pajėgų lėktuvas užkliudė lyną ir sudaužė ant jo kabėjusią trasą iš viršaus filmuojančią kamerą.
 
Laisvai lietuviškai, rusiškai, angliškai, vokiškai ir itališkai kalbantis A.Drukarovas Šveicarijoje gali jaustis kaip namie - į šią šalį buvęs vilnietis persikėlė būdamas devynerių. 2013 metais talentingas sportininkas pradėjo mokytis specializuotame kalnų slidinėjimo koledže Italijoje. 
 
Didžiojo slalomo galutinėje įskaitoje 67-oji vieta atiteko 20-mečiui Rokui Zaveckui, atrankoje nusileidusiam A.Drukarovui, todėl likusiam už finalo borto. Tarp 124 atrankos dalyvių buvo ir 21-erių Vilius Aleksandravičius. Jam finišuoti nepavyko.
 
Vasario 17-ąją finišuoti nepavyko ir moterų slalomo atrankoje startavusiai Ievai Januškevičiūtei - ji padarė klaidą įveikdama vartus ir buvo priversta pasitraukti iš varžybų. Bet tai neužkirto kelio į finalą – 22-ejų lietuvei kelią į kitą etapą nutiesė pakankamai aukštas reitingas. Pagal pasaulio čempionato taisykles, tiesioginiai bilietai į finalą atitenka 50 elito atstovų, 25-iems greičiausiems atrankos dalyviams, o dar 25 kelialapiai pagal reitingą išdalinami tarp 75 minėtų slidininkų savo atstovų neturinčioms šalims – po vieną valstybei.
 
I.Januškevičiūtė Sankt Morice dalyvavo ir didžiojo slalomo varžybose, kur finale užėmė 62-ąją vietą.
 
Iki šol geriausias Lietuvos sportininko pasirodymas pasaulio čempionate – 1997 m. Italijoje Lino Vaitkaus užimta 30-oji vieta didžiojo slalomo rungtyje.
 
Komentarai: