Atsiprašome, tačiau Jūsų naršyklė negali atvaizduoti svetainės turinio.
Prašome atidaryti svetainė su kita naršykle, pvz. Mozilla Firefox (atsiųsti galima čia)

Alpėse pagerbė trenerio atminimą

  • P.Augūnas sveikina A.Milašių. Antras iš kairės - R.Janulionis.
    P.Augūnas sveikina A.Milašių. Antras iš kairės - R.Janulionis.

2016 m. Kovo 12 d. 19:44

Jau ketvirtus metus iš eilės Italijos kalnų kurorte Kronplace surengtas Lietuvos kalnų slidinėjimo čempionatas. Nors šįkart į Alpes neatvyko nemažai pajėgių sportininkų, atkaklios kovos netrūko.
 
35 metai. Toks yra amžiaus skirtumas tarp slalomo rungtį laimėjusio Lietuvos kalnų slidinėjimo federacijos prezidento 50-mečio Pauliaus Augūno ir didžiojo slalomo varžybose triumfavusio Radvilo Janulionio, kuris žinomas ir kaip vienas perspektyviausių šalies buriuotojų.
 
„Šį sezoną tikrai daug treniruojuosi, nes nusprendžiau sugrįžti į sportą, padalyvauti vadinamųjų meistrų varžybose“, - teigė daugkartinis šalies čempionas P.Augūnas. Jis ir keli kiti patyrę kalnų slidininkai kovo pabaigoje rengiasi dalyvauti pasaulio „Masters“ grupės čempionate Čekijoje.
 
Slalomo rungties bendroje įskaitoje P.Augūnui kiek mažiau nei puse sekundės nusileido 23 metų Algimantas Milašius, tapęs čempionu savo amžiaus grupėje. Iš viso buvo po keturias vyrų ir moterų grupes.
 
Moterų lenktynėse abi dienas greičiausios buvo bendraamžės iš „Alpių aido“ klubo – Dorotėja Juknevičiūtė laimėjo slalomo varžybas ir buvo antra didžiajame slalome, o Smiltė Bieliūnaitė triumfavo didžiajame slalome ir iškovojo sidabrą slalome. Abi sportininkės gimusios 2002 metais.
 
Atskirose amžiaus grupėse pirmąsias vietas slalome taip pat užėmė Vaida Matusevičiūtė, Ona Skernevičiūtė, Monika Lajūtė, Rūta Bilkštytė, Nikolajus Navitskas, Rimas Kuliešius, didžiajame slalome –  V.Matusevičiūtė, Milda Laužikaitė, Daina Sadauskienė, R.Bilkštytė, N.Navitskas, P.Augūnas,Tauras Milašius. 
 
1960 m. gimusių ir vyresnių vyrų grupėje du bronzos medalius iškovojo garsus medikas Audrius Aidietis.
 
Kaip ir kasmet Lietuvos čempionato metu surengtos ir mėgėjų varžybos didžiojo slalomo trasoje. Jos vėl sutraukė nemaža būrį dalyvių, tarp kurių buvo ir televizijos laidų vedėja Agnė Zacharevičienė su vyru Rolandu ir sūnumi Robertu, keletas žinomų verslininkų, o lygių neturėjo Paražinskų šeima.
 
Tarp vyrų greičiausias buvo Adas Paražinskas, antrąją vietą užėmė jo tėvas,  buvęs vienas geriausių Lietuvos ledo ritulio vartininkų Vytautas Paražinskas, o tarp moterų nugalėjo Ado mama Rūta Paražinskienė, laisvalaikiu dažnai žaidžianti tenisą ir dalyvaujanti šios sporto šakos varžybose. Vytauto ir Rūtos dukra Akvilė Paražinskaitė yra talentinga tenisininkė, Lietuvos rinktinės narė, šiuo metu studijuojanti JAV. Beje, A.Paražinskaitė taip pat yra bandžiusi jėgas kalnų slidinėjimo varžybose.
 
Prieš išvykdami iš Kronplaco kalnų slidininkai pagerbė vasario 27 d. anapilin iškeliavusio žinomo trenerio Audriaus Santacko atminimą ir įvykdė paskutinį jo norą – žiupsnelį trenerio pelenų išbarstė kalno viršūnėje.
 
 
Komentarai: