Prašome atidaryti svetainė su kita naršykle, pvz. Mozilla Firefox (atsiųsti galima čia)

• Trasoje - R.Zaveckas.
    infoski.lv nuotr.
    Trasoje - R.Zaveckas.

2016 m. Kovo 3 d. 21:50

Latvijoje vykęs antrasis Baltijos taurės etapas,kaip ir pirmasis, pernai lapkritį surengtas Druskininkų „Snow Arenoje“, turėjo Tarptautinės slidinėjimo federacijos (FIS) varžybų statusą, tad lenktynių dalyviai kovojo ne tik dėl prizų, bet ir dėl FIS taškų.

Dvi dienas vykusiose varžybose kalnų slidininkai lenktyniavo slalomo rungties trasose.

Vyrų varžybose abi dienas ant prizininkų pakylos kopę Lietuvos olimpietis Rokas Zaveckas, iškovojęs dvi trečiąsias vietas. Jį abukart aplenkė latviai Žakas Gedra ir Mikas Zvejniekas. Vyrų varžybose startavo dar du lietuviai. Pirmą dieną dešimtas, o antrąją aštuntas buvo Vilius Aleksandravičius. Giedrius Zaveckas pirmą dieną liko 14-tas, o antrąją nefinišavo.

Moterų varžybose Lietuvos garbę gynė pirmą sezoną suaugusiųjų varžybose startuojanti Eglė Augustaitytė. Vasarį antrosiose jaunimo olimpinėse žaidynėse Lilehameryje dalyvusi sportininkė Siguldoje pirmą dieną finišo šešta, o antrąją atsidūrė visai greta garbės pakylos – iškovojo ketvirtąją vietą. Lietuvė neliko be prizų – Baltijos taurės varžybose apdovanojimi pirmas šešias vietas užėmę sportininkai.

Tose pačiose trasose, kaip ir Baltijos taurės varžybų dalyviai, rungėsi ir „Masters“ grupės sportininkai, kurių amžius – virš 30 metų.

Pirmąją dieną antrąją vietą iškovojo Jurgis Janulionis, trečiąją – Simonas Masalskas. Penktas buvo Paulius Augūnas, septintas – Adomas Janulionis, devintas – Aistis Domkus. Saulius Ivanauskas nebaigė varžybų.

Antrąją dieną lietuviams sekėsi kiek prasčiau. S.Masalskas finišavo penktas, J.Janulionis – septintas, P.Augūnas – aštuntas, A.Janulionis – devintas, S.Ivanauskas – dešimtas, A.Domkus – vienuoliktas.

Siguldoje surengtos ir jaunimo varžybos. Jų dalyviai lenktyniavo didžiojo slalomo trasose. Ir čia lietuviai neliko be trofėjų.

Pirmąją dieną merginų iki 14 m. varžybose trečiąją vietą iškovojo Smiltė Bieliūnaitė, o devinta buvo Dorotėja Juknevičiūtė. Tarp merginų iki 16 m. 15-ta finišavo Urtė Januškevičiūtė. Vaikinų iki 12 m. lenktynėse Oskaras Karlavičius buvo aštuntas, Povilas Lenkutis – 14-tas, Augustas Vanagaitis – 15-tas. Vaikinų iki 14 m. grupėje Kristijonas Merkys liko 15-tas. Radvilui Janulioniui nepavyko finišuoti grupėje iki 16 m.

Antrąją dieną S.Bieliūnaitė vėl iškovojo bronzos medalį, D.Juknevičiūtė užėmė aštuntąją, U.Januškevičiūtė – 17-ąją, O.Karlavičius – ketvirtąją, K.Merkys – 14-ąją, R.Janulionis – šeštąją vietą. P.Lenkutis ir A.Vanagaitis nefinišavo.