Atsiprašome, tačiau Jūsų naršyklė negali atvaizduoti svetainės turinio.
Prašome atidaryti svetainė su kita naršykle, pvz. Mozilla Firefox (atsiųsti galima čia)

Į Lilehamerį - 10 Lietuvos sportininkų

  • Trasoje - E.Augustaitytė.
    Trasoje - E.Augustaitytė.

2016 m. Sausio 12 d. 11:04

 Lygiai už mėnesio, vasario12-22 dienomis Lilehameryje (Norvegija) vyksiančiose jaunimo žiemos olimpinėse žaidynėse Lietuvai atstovaus 10 sportininkų. Rinktinės sąrašas sausio 22 d. bus tvirtinamas Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) Vykdomojo komiteto posėdyje, tačiau jau aiškios visų žaidynių dalyvių pavardės.
 
Antrą kartą vyksiančiose jaunimo žiemos olimpinėse žaidynėse dalyvaus biatlonininkės Nadiežda Derendiajeva, Vitalija Kutkauskaitė, biatlonininkas Linas Banys, slidininkas Rokas Vaitkus, kalnų slidininkai Andrejus Drukarovas ir Eglė Augustaitytė. Praėjusiais metais kvalifikacinius normatyvus įvykdė ir dalyvavimą žaidynėse užsitikrino ledo ritulininkas Dino Mukovozas (individuali iššūkių turnyro rungtis), snieglentininkas Aras Arlauskas bei ledo šokėjų pora – Guostė Damulevičiūtė ir Deividas Kizala.
 
„Patekti į žaidynes nebuvo lengva, konkurencija buvo tikrai didelė, tačiau sporto federacijų ir trenerių pastangos tikrai pasiteisino. Džiugu, kad žaidynėse matysime sportininkus iš įvairių miestų – Vilniaus, Kauno, Anykščių, Ignalinos, Visagino, Šiaulių. Tai mūsų stipriausieji žiemos sporto šakų atstovai iki 18 metų, Lietuvoje ir tarptautinėse varžybose pasiekę aukštų rezultatų. Lilehameryje jiems teks susidurti su varžovais iš viso pasaulio, jaunimo rezultatus prognozuoti labai sunku. Gali būti tiek netikėtų pergalių, tiek nusivylimų. Bet kuriuo atveju jauniesiems olimpiečiams tai bus puiki patirtis ir rimta motyvacija tobulėti“, –  sakė misijos vadovė, olimpinė čempionė Vida Vencienė.
 
Lilehameryje sportininkai ne tik pajus tikrą olimpinę dvasią, bet ir galės daug ko pasimokyti iš garsių mentorių. Tobulėti jiems padės Pietų Korėjos dailiojo čiuožimo legenda Yuna Kim, olimpinė čempionė kalnų slidininkė Lindsey Vonn, olimpietis snieglentininkas Silje Norendalas, NHL klubo „New York Rangers“ ledo ritulininkas Matsas Zuccarello ir kiti daug pasiekę sportininkai.
 
Jauniesiems Lietuvos olimpiečiams talkins žaidynių ambasadorius, kalnų slidininkas Aivaras Tumas. Jis Lietuvos rinktinės nariams padės ne tik trasose, bet ir lydės juos į ekskursijas bei įvairius renginius, kuriuose sportininkai susipažins su Norvegijos kultūra ir jaunaisiais olimpiečiais iš kitų šalių.
 
* * *
 
Jaunimo žiemos olimpinės žaidynės vyks antrą kartą. Pirmąjį kartą jos buvo surengtos 2012 m. Insbruke. Žaidynes organizuoja Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK) ir Lilehamerio jaunimo olimpinių žaidynių organizacinis komitetas (LYOGOC), kurį valdo Norvegijos kultūros ministerija, Norvegijos olimpinis ir parolimpinis komitetai bei Lilehamerio savivaldybė.
 
LTOK organizuoja ir finansuoja sportininkų dalyvavimą Lilehamerio jaunimo olimpinėse žaidynėse, bei prisideda prie sportininkų pasirengimo.

 
Komentarai: