Atsiprašome, tačiau Jūsų naršyklė negali atvaizduoti svetainės turinio.
Prašome atidaryti svetainė su kita naršykle, pvz. Mozilla Firefox (atsiųsti galima čia)

Vieni - į Austriją, kiti - į Italiją


2011 m. Gruodžio 21 d. 14:18

Tiesa, dviejų talentingų  kalnų slidininkų - penkiolikmečio Roko Zavecko ir šešiolikmetės Lauros Pamerneckytės - šalies čempionate nebus. Tarptautinės slidinėjimo federacijos (FIS) stovyklose meistriškumo pasisėmę sportininkai dalyvaus pirmosiose jaunimo žiemos olimpinėse žaidynėse.
 

Jaunimo olimpiada vyks sausio 12-23 d. Austrijos žiemos sporto širdyje Insbruke. Lietuvos rinktinės sudėtį – be kalnų slidininkų Insbruke varžysis ir po du biatlonininkus ir slidininkus – ketvirtadienį patvirtino Lietuvos tautinio olimpinio komiteto Vykdomasis komitetas.
 

Lietuvos čempionatas bus surengtas tuo pat metu – sausio 14-21 d. – Italijoje, netoli Pincolo (Pinzolo) miestelio. Čia dėl apdovanojimų varžysis ne tik sporto aukštumų siekiantys jauni slidininkai, bet ir nemažas būrys patyrusių šio sporto veteranų. Taip pat bus surengtos ir atskiros varžybos mėgėjams, tad net pradedantieji gali iškovojo medalį.
 

Daugiausia Lietuvos čempionato dalyvių į Pincolą keliaus lėktuvu, kuriame dar likusios kelios laisvos vietos. Kiti atvyks savo automobiliais.
 

„Lėktuve Vilnius – Bergamas užsakėme 90 vietų. Laisvų jau liko apie dešimt. Savo transportu važiuoti, bet gyventi mūsų užsakytuose viešbučiuose ar apartamentuose šiuo metu ketina 12 žmonių“, - teigė kelionę į šalies čempionatą rengiančios agentūros „Vilniaus kelrodis“ pardavimų vadovė Inga Ambrazevičienė.
 

Be to, nemažas būrys automobiliais keliaujančių kalnų slidininkų kasmet į Lietuvos čempionatą atvyksta patys susiradę, kur gyvens, tad galutinis dalyvių skaičius paaiškėja tik prieš pat pirmenybes.
 

Savo slides į kalnus vežasi ne tik automobiliais, bet ir lėktuvais vykstantys žmonės. „Norint neviršyti leidžiamo bagažo svorio, geriausiai slides atiduoti su pagrindiniu bagažu, o batus pasiimti su rankiniu“, - patarė  I. Ambrazevičienė.
 

Pincolo miestelyje Lietuvos kalnų slidinėjimo čempionatas vyks pirmą kartą.
 

„Tai nėra naujas kurortas. Tik kol jis neturėjo jungties su garsiuoju Madona di Kampiljumi (Madonna di Campiglio), nelabai domino kalnų slidininkus, nes prie Pincolo yra tik 25 km trasų, o Alpėse tai nėra daug. Bet šį mėnesį atidaromas keltuvas, sujungsiantis Pincolo ir Madona di Kampiljo. Tad kalnų slidininkai galės gyventi pigiuose viešbučiuose ir apartamentuose Pincolo, o slidinėti Madona di Kampiljo apylinkėse, kur yra 150 km trasų“, - teigė „Vilniaus kelrodžio“ pardavimų vadovė.
 

Pasak kelionių organizatorės, žmonės į Madoną di Kampiljų dažnai važiuoja ne tik slidinėti, bet ir pasirodyti, pasišvaistyti pinigais. Todėl šiame kurorte – galybė pramogų ir prabangių parduotuvių. Už 13 km esantis Pincolo – nors ir didesnis, daug ramesnis. Jei čia kam trūksta linksmybių, gali sėsti į autobusą ar taksi ir keliauti ten, kur verda naktinis gyvenimas.
 

Pastaruoju metu visos Europos kalnų slidininkams nerimą kelia sniego trūkumas. Tačiau dėl to norinčiųjų keliauti į Alpes nemažėja.
 

„Sausį net du pilni mūsų autobusai važiuos į Trijų slėnių vietovę Prancūzijoje, nors iki ten – ne 1800 km, kaip iki Italijos, o daugiau nei 2200 km
 

Kalnų slidinėjimas –  kaip liga. Žmonės ja užsikrečia ir nebegali nebevažiuoti į  kalnus. Žinoma sunkmečiu jie renkasnis pigesnius variantus, iš viešbučių keliasi į apartamentus ar pensionus. Būdavo šeimų, kurios į kalnus keliaudavo po du ar tris kartus per metus. Dabar važiuoja tik vieną kartą“, - kalbėjo kasmet keliones kalnų slidininkams rengianti I. Ambrazevičienė.

 

 

Komentarai: