Atsiprašome, tačiau Jūsų naršyklė negali atvaizduoti svetainės turinio.
Prašome atidaryti svetainė su kita naršykle, pvz. Mozilla Firefox (atsiųsti galima čia)

Atvers naują sporto istorijos puslapį

  • Trasoje - I.Januškevičiūtė.
    Janio Markvarto nuotr.
    Trasoje - I.Januškevičiūtė.

2015 m. Spalio 27 d. 11:14

Liko kiek daugiau nei savaitė iki „Snow Baltic Cup 2016“ tarptautinių varžybų pirmojo etapo, kuris vyks Druskininkų „Snow Arenoje“. Šiuo metu vieninteliame uždarame slidinėjimo komplekse Baltijos šalyse vyksta intensyvūs pasirengimo darbai. Lapkričio 7-8 dienomis į Lietuvą suvažiuos sportininkai net iš 18 pasaulio šalių.
 
Tokio lygio varžybos Druskininkuose vyks antrąjį kartą. Pernai Tarptautinė slidinėjimo federacija (FIS) suteikė teisę organizuoti vieną iš „Baltic Cup“ varžybų etapų. Po jų buvo vertinamas arenos tinkamumas vykdyti tokio rango varžybas ir organizatorių kompetencija. Pasak Druskininkų „Snow Arenos“ direktoriaus Andriaus Stasiukyno, teigiami vertinimai lėmė, kad šiemet varžybos buvo įtrauktos į oficialų taurės etapų kalendorių.
 
„Tarptautinė slidinėjimo federacija patvirtino, kad tiek mūsų trasa, tiek pačių varžybų organizavimas bei vykdymas atitinka visus tarptautinėms varžyboms keliams reikalavimus. Esame vienintelė vieta Baltijos šalyse, kur galima vykdyti tarptautinio lygio varžybas spalio-lapkričio mėnesiais. Šiemet tikimės sulaukti dar daugiau slidinėjimo profesionalų nei pernai“, – kalbėjo A.Stasiukynas.
 
Jau yra žinoma, kad Lietuvai atstovaus olimpiečiai Rokas Zaveckas ir Ieva Januškevičiūtė. Pernai sportininkai atitinkamai užėmė trečiąją ir ketvirtąją vietas. Paraišką dalyvauti varžybose jau atsiuntė ir geriausias Latvijos slidininkas Kristapas Zvejniekas, kuris pasaulio slalomo reitinge užima 65-ąją vietą.
 
„Kalnų slidinėjimo specialaus slalomo rungtyje varžysis elito ir penkių skirtingų amžiaus grupių sportininkai. Daugelis šios sporto šakų profesionalų jau yra išbandę mūsų trasą treniruočių metu. Šią vasarą „Snow Arenoje“ treniravosi rekordinis nacionalinių rinktinių atstovų skaičius, dar daugiau nei 70 įvairaus lygio komandų yra rezervavusios treniruočių stovyklų laiką“, – skaičiavo A.Stasiukynas.
 
Šiuo metu „Snow Arenoje“ yra montuojama įranga su specialiais purkštukais, kuriais pagal specialią technologiją bus supurkštas sniegas ir paruošta kieto pagrindo trasa varžyboms. Uždaro slidinėjimo komplekso specialistai trasas varžyboms ruošia jau trečius metus, todėl kaskart yra ieškoma vis geresnių sprendimų, kurie suteiktų galimybę aukščiausio lygio sportininkams siekti geriausių rezultatų.
 
Po pirmojo „Snow Baltic Cup 2016“ etapo Druskininkuose varžybos kelsis į Latviją ir Suomiją. Trys taurės etapai bus vykdomi Siguldoje ir vienas Pyha mieste. Pasak A.Stasiukyno tai, kad vienas iš varžybų etapų yra vykdomas Lietuvoje teikia vilčių, jog ateityje užaugs gausesnė perspektyvių slidininkų karta.
 
„Iki šiol Lietuvoje nebuvo vietos, kur sportininkai galėtų treniruotis tarptautinius standartus atitinkančioje trasoje visus metus. Dabar tokia galimybė yra. Mūsų tikslas – populiarinti slidinėjimo sportą Lietuvoje ir suteikti tiek profesionalams, tiek mėgėjams geriausias sąlygas kelti savo meistriškumo lygį“, – sako „Snow Arenos“ direktorius.
 
„Snow Baltic Cup 2016“ pirmajame varžybų etape laukiami ne tik sportininkai, bet ir žiūrovai. Tai puiki proga pamatyti kylančių ir jau pripažintų slidinėjimo sporto žvaigždžių kovas iš arti. 
 
Komentarai: