Atsiprašome, tačiau Jūsų naršyklė negali atvaizduoti svetainės turinio.
Prašome atidaryti svetainė su kita naršykle, pvz. Mozilla Firefox (atsiųsti galima čia)

FIS varžybos Lietuvoje – jau ne už kalnų

  • Svečiai viešėjo Druskininkuose.
    Svečiai viešėjo Druskininkuose.

2015 m. Rugsėjo 14 d. 19:53

Nuo penktadienio iki sekmadienio Vilniuje buvo susirinkę įvairių šalių slidinėjimo vadovai. Lietuvos sostinėje vyko Tarptautinės slidinėjimo federacijos (FIS) lyderių seminaras. Vilniuje apsilenkė ir seminare dirbo FIS, Tarptautinės žiemos sporto federacijos generalinė sekretorė, Pasaulinės sporto akademijos lektorė Sarah Lewis, FIS narys, Vokietijos olimpinio sporto konfederacijos prezidentas Alfonsas Hormannas, kiti FIS nariai, kitų šalių slidinėjimo federacijų prezidentai, generaliniai sekretoriai.
 
Paskutinę dieną dėl reikalų Tarptautiniame olimpiniame komitete savo vizitą atšaukė FIS bei Tarptautinio olimpinio komiteto ir Pasaulinės antidopingo agentūros narys Gianfranco Kasperas.
 
Seminaro organizavimu rūpinosi Lietuvos nacionalinė slidinėjimo asociacija (LNSA). Anot organizacijos tarptautinių ryšių komiteto pirmininko Remigijaus Arlausko, tokie seminarai vyksta kas dvejus metus įvairiose šalyse. Kur – paaiškėja konkurso būdu.
 
Penktadienio popietę R.Arlauskas, S. Lewis, A. Hormannas, LNSA prezidentas Algirdas Raslanas ir atsakingasis sekretorius Evaldas Brazlauskis apsilankė Kūno kultūros ir sporto departamente (KKSD), kur susitiko su jo direktoriumi Edžiu Urbanavičiumi. Buvo aptarti slidinėjimo padėtis Lietuvoje ir pasaulyje, šios sporto šakos finansavimo, ateities perspektyvų, plėtotės klausimai.
 
Pats seminaras vyko “Amberton” viešbutyje. Jo programos pagrindinis akcentas buvo sporto infrastruktūros finansavimas ir rėmimo klausimai. Buvo svarstoma ir dalijamasi patirtimi – kaip pritraukti rėmėjus.
 
Viso  susirinko 34 delegatai iš 22 valstybių.
 
“Čia nebuvo JAV, Kanados, Austrijos, Šveicarijos ar kitų didžiųjų slidinėjimo šalių federacijų atstovų. Tokie renginiai skirti šalims, kurios yra mažiau pasiekusios slidinėjimo sporte”, - kalbėjo R. Arlauskas.
 
Pirmą vakarą vyko neformalus bendravimas, dalyviai apsikeitė informacija apie slidinėjimo vystymą jų šalyse, perspektyvas. Šeštadienį buvo diskutuojama apie finansavimo galimybes iš privačių sektorių, rėmimą iš Europos sąjungos fondų. Buvo aptartos ir analizuotos FIS organizuojamos vystymo programos, kuriose kasmet dalyvauja kiekvienos valstybės jaunieji sportininkai. Pasiskirstę grupėmis skirtingų šalių slidinėjimo sporto atstovai pasidalino patirtimi kaip galima rasti rėmėjus sporto projektams, kas juos galėtų pritraukti ir sudominti. Seminaro pabaigoje dalyviai dalijosi informacija apie būsimą Pasaulio čempionatą, Žiemos olimpines žaidynes, artėjantį FIS kongresą Meksikoje. Po seminaro visų dalyvių laukė kelionė į Trakus, kur “Apvalaus stalo klube”  svečiai pratęsė diskusijas neformalioje aplinkoje.
 
„Ten diskutavome apie mūsų infrastruktūrą, kuri ruošiama FIS sertifikavimui. Ateityje Lietuvoje organizuosime FIS lygio varžybas. Šis seminaras turės įtakos mūsų ateities darbams. Iš FIS, pagal finansavimo programą, galėsime čia pritraukti ar tai trenerių seminarus, ar tai treniruočių stovyklas, ar tai regioninio pobūdžio varžybas“, - aiškino R. Arlauskas seminaro praktinę naudą Lietuvos slidinėjimui.
 
Dalį infrastruktūros – Druskininkų “Snow Areną” – svečiai apžiūrėjo sekmadienį. Delegacija, kurioje buvo FIS Vystymo programos konsultantas Josefas Zenhausenas, FIS Vystymo programos kalnų slidinėjimo kordinatorius Marcusas Malsineras. Jie kartu su Lietuvos kalnų slidinėjimo federacijos prezindentu Pauliumi Augūnu susitiko su "Snow Arenos" direktoriumi Andriumi Stasiukynu,  Druskininkų meru Ričardu Malinausku. 
  
Išvykdami seminaro dalyviai negailėjo gerų žodžių organizatoriams. “Po šio seminaro, kitų susitikimų organizatoriams bus sunku pranokti jūsiškį” – gyrė renginį FIS generalinė sekretorė S. Lewis. 
Komentarai: