Trasoje - S.Masalskas.

• Trasoje - T.Milašius.
    Trasoje - T.Milašius.

2015 m. Kovo 10 d. 15:00

Austrai, italai, vokiečiai, čekai, slovakai. Daugybė šių gilias kalnų slidinėjimo tradicijas turinčių šalių atstovų liko už lietuvių nugaros Pece prie Snežkos vykusiose „FIS Masters“ serijos varžybose, kuriose startavo į amžiaus grupes suskirstyti slidininkai nuo 35 iki 85 metų.

Sėkmingiausiai iš Lietuvos kalnų slidininkų pasirodė pernai 60-metį atšventęs Tauras Milašius. Daugkartinis mūsų šalies čempionato nugalėtojas ir prizininkas Čekijoje 60-64 metų amžiaus grupės slalomo varžybose iškovojo bronzos medalį.

Vilnietį, kurio dviejų nusileidimų laiko suma – 1 min. 32,09 sek., aplenkė tik du jo bendraamžiai austrai – Hermannas Reinhartas (1 min. 29,47 sek.) ir Josefas Schneideris (1 min. 29,49 sek.). Šioje grupėje startavo 23 sportininkai.

Greta garbės pakylos liko 36 metų Simonas Masalskas, iškovojęs ketvirtąją vietą 35-39 m. amžiaus grupės slalomo lenktynėse. Nuo trečiąją vietą užėmusio čeko Igorio Wotkes jis atsiliko vos 0,55 sek. Septintas tarp dešimties šioje grupėje buvo 38-erių Jurgis Janulionis.

45-49 m. amžiaus grupėje slalomo trasoje tarp 19 sportininkų 11-tas finišavo Adomas Janulionis.

Lygiai tas pačias vietas broliai Janulioniai užėmė ir slalomo milžino lenktynėse. Tik čia jie turėjo daugiau konkurentų - Jurgis čia buvo septintas tarp 19-os sportininkų, o Adomas – 11-tas tarp  21 slidininko. S.Masalskas slalomo milžino rungtyje liko 13-tas, o T.Milašius nefinišavo.

Sėkmingas lietuvių pasirodymas nustebino renginio šeimininkus ir dalyvius, po pirmosios varžybų dienso pagarbiai ėmusius žvelgti į anksčiau nematytus konkurentus. O T.Milašiui teko kantriai mokyti apdovanojimo vedėją, kaip ištarti lietuvišką pavardę.

Prieš kelionę į Čekiją Lietuvos kalnų slidinėjimo veteranai ir jų atžalos sėkmingai pasirodė ir Latvijos taurės varžybų etape Siguldoje, kur dalyvavo ir latvių rinktinės lyderiai.

Slalomo varžybose J.Janulionis tarp bendraamžių iškovojo antrąją vietą (5-oji vieta bendroje įskaitoje), o A.Janulionis savo grupėje užėmė ketvirtąją poziziją (8-oji vieta bendroje įskaitoje). Slalomo milžino trasos J.Janulionis nebaigė, o A.Janulionis laimėjo bronzos apdovanojimą (15-oji vieta bendroje įskaitoje).

Jaunimo (iki 16 m.) grupėje šeštas slalome ir septintas slalome milžine buvo A.Janulionio sūnus Radvilas, o aštuntas slalome ir 11-tas slalome milžine – J.Janulionio sūnus Matas.