Atsiprašome, tačiau Jūsų naršyklė negali atvaizduoti svetainės turinio.
Prašome atidaryti svetainė su kita naršykle, pvz. Mozilla Firefox (atsiųsti galima čia)

Nuotaiką sugadino teisėjų sprendimas

  • R.Zaveckas pasiekė abiejų nusileidimų finišą.
    R.Zaveckas pasiekė abiejų nusileidimų finišą.

2015 m. Kovo 9 d. 21:30

Nei vienam iš trijų Lietuvos kalnų slidininkų nepavyko patekti į galutinę rikiuotę Norvegijoje vykstančio pasaulio jaunimo čempionato slalomo varžybose.
 
Merginų lenktynėse Ieva Januškevičiūtė suklydo jau pirmajame nusileidime, o vaikinų varžybų pirmą trasą įveikęs Vilius Aleksandravičius pasitraukė iš kovos antrajame bandyme. 

Rokas Zaveckas pasiekė abiejų nusileidimų finišą ir iškart po varžybų paskelbtame protokole rikiavosi 49-tas tarp 53 klasifikuotų sportininkų. Tačiau vėliau 18-metis lietuvis buvo diskvalifikuotas.

„Buvome jau apsidžiaugę, nes tarp varžybose dalyvavusių 125 slidininkų užimti 49-ąją vietą – visai neblogai. Ramiai susirinkome daiktus, grįžome namo ir pradėjome ruoštis kelionei į Suomiją. Įsijungiau internetą, norėdamas pasižiūrėti, kiek Rokas surinko FIS (Tarptautinė slidinėjimo federacija) taškų. Ir pamačiau, kad jis diskvalifikuotas. Buvome priblokšti.

Paskutinėje trasos atkapoje, įveikiant gyvatėlę Roko viena slidė atsitrenkė į trasos lazdą, bet atšoko į tą pusę, į kurią ir reikėjo. Tačiau teisėjams pasirodė kitaip. Nors Rokas tikrai būtų pajautęs, jei būtų apžergęs lazdą. O jis prisiminė, kad viskas buvo gerai“, - krimtosi R.Zavecko tėvas, šalies rinktinės treneris Giedrius Zaveckas.

Nesutinkant su diskvalifikacija galima pateikti apeliaciją ir įrodinėti savo nekaltumą. Tačiau įrodymų lietuviai neturėjo. 

„Tokie atvejai gana dažni, nes teisėjai ne visada gerai mato kiekvieną veiksmą, tad kilus net mažiausiam įtarimui skiria diskvalifikaciją. O tu gali protestuoti ir įrodinėti savo tiesą. Didžiosios komandos filmuoja kiekvieną trasos metrą. O aš neturiu jokios galimybės filmuoti nusileidimą, nes palydžiu sportininką starte“, - paaiškino G.Zaveckas.

Vaikinių slalomo varžybose, kaip ir slalomo milžino rungtyje, pasaulio jaunimo čempionu tapo ryškiausia pirmenybių žvaigždė norvegas Henrikas Kristoffersenas. Merginų slalomo lenktynėse, kuriose startavo 92 slidininkės, triumfavo amerikietė Paula Moltzan.

Lietuvos komanda – trys sportininkai ir treneris G.Zaveckas – iš Norvegijos iškeliavo į Suomiją, kur artėjantį savaitgalį dalyvaus dvejose FIS varžybose. O dar po savaitės taip pat Suomijoje jie lenktyniaus Baltijos taurės varžybų trečiajame etape, taip pat turinčiame FIS statusą.
 
Komentarai: