Atsiprašome, tačiau Jūsų naršyklė negali atvaizduoti svetainės turinio.
Prašome atidaryti svetainė su kita naršykle, pvz. Mozilla Firefox (atsiųsti galima čia)

Anykščiuose greičiausi – olimpiečiai

  • Startuoja I.Januškevičiūtė.
    Startuoja I.Januškevičiūtė.

  • Iš kairės: A.Janulionis, R.Zaveckas, S.Masalskas.
    Iš kairės: A.Janulionis, R.Zaveckas, S.Masalskas.

  • Varžybos vyko ant Kalitos kalno.
    Varžybos vyko ant Kalitos kalno.

2015 m. Sausio 12 d. 11:42

 Rokas Zaveckas ir Ieva Januškevičiūtė dar kartą įrodė, kad šiuo metu jiems lygių Lietuvoje nėra – Sočio olimpinių žaidynių dalyviai buvo greičiausi Anykščiuose vykusiose „Atomic“ taurės kalnų slidinėjimo varžybose.
 
Į slalomo rungties varžybas ant Kalitos kalno susirinko daugiau nei pusšimtis dalyvių. Jie rungėsi trijose amžiaus grupėse.

Nugalėtojams ir prizininkams kartu su taurėmis atiteko ir pagrindinio varžybų rėmėjo – bendrovės „Prosport“ prizai – 30, 20 ir 15 eurų vertės čekiai.

Lietuvos rinktinių nariams šios varžybos buvo ir viena repeticijų rengiantis svarbiausiems sezono startams.

Sausio 25 d. Austrijoje ir Lichtenšteine vyksiančiame Europos jaunimo olimpiniame festivalyje dalyvaus trys Lietuvos kalnų slidininkai – Kasparas Gudžius, Greta Piliponytė ir Ilzė Cibulskaitė. Komandos treneriai – Audrius Santackas ir Anžela Aleksandravičienė.

G.Piliponytė ir I.Cibulskaitė savaitę iki festivalio praleis Italijos kalnų kurorte Kronplace, kur treniruosis su tarptautinės komandos „Kronplatz Racing Team“ specialistais. Šios ekipos gretose jau ne pirmus metus yra I.Januškevičiūtė. Ji į Kronplacą išskubėjo praėjus vos kelioms valandoms po varžybų Anykščiuose.

I.Januškevičiūtei ir R.Zaveckui svarbiausios šio sezono varžybos – vasario 2-ąją JAV prasidėsiantis pasaulio čempionatas ir nuo kovo 6-osios vyksiančios jaunimo planetos pirmenybės.

„Abu šie čempionatai mums labai svarbūs. Žinoma, svarbesnės – suaugusiųjų varžybos, nes ten – aukštesnis lygis“, - teigė R.Zaveckas. Prieš Naujuosius Italijoje treniravęsis sportininkas grįžo į gimtinę ir dabar kasdien po pamokų šv. Kristoforo gimnazijoje skubantis į Liepkalnio trasą slidinėti. Savaitgalius jis planuoja leisti varžybose užsienyje – artimiausią keliaus į Švediją. 

Anykščiuose dėl minkštos dangos trasoje greitai išsimušė duobės. Pasak R.Zavecko, tai jam net buvo naudinga, nes užsienyje dažniausiai tenka startuoti trasa jau pravažiavus daugumai dalyvių, tad „Atomic“ taurės varžybos tapo ir savotiška treniruote. 

Šiais metais brandos egzaminus laikysiantis R.Zaveckas nemažai dėmesio skiria ir mokslams, tad ilgesnių treniruočių stovyklų užsienyje neplanuoja. I.Januškevičiūtė pasaulio čempionatui rengsis Italijoje. 
Kiti Lietuvos kalnų slidininkai jau artimiausią šeštadienį, sausio 17 d., rinksis į „Audi“ taurės varžybas Liepkalnyje.

Sausio 18 d. sekmadienį Vilniuje, Žvėryne, prie tilto į Vingio parką vyks „Snow Kidz“ renginys ir bus švenčiama pasaulinė Sniego diena. Visi norintys bus mokomi slidinėti, dalyvauti įvairiuose žaidimuose.

„Kiek iš viso pavyks surengti varžybų, priklausys nuo oro. Sinoptikai žada permainingą žiemą, bet tikiuosi, kad sniego bus pakankamai“, - viliasi Lietuvos kalnų slidinėjimo federacijos prezidentas Paulius Augūnas.

Beje, Anykščiuose 1999-2002 m. gimusių vaikinų grupėje nugalėjęs Radvilas Janulionis tą patį vakarą Lietuvos buriuotojų sąjungos iškilmėse Vilniaus rotušėje buvo apdovanotas kaip geriausias mažųjų „Optimist“ klasės laivų sportininkas.
 
„Atomic“ taurė
Merginos ir moterys. L1 grupė (gimusios 2003-2005 m.). 1. Alisa Savinova – 39,48 sek. (dviejų nusileidimų laiko suma), 2. Gabija Šinkūnaitė – 46,89 sek., 3. Luka-Jonė Dambravaitė – 49,22 sek.
L2 grupė (1999-2002 m.). 1. Smiltė Bieliūnaitė – 39,34 sek., 2. Dorotėja Juknelevičiūtė – 43,19 sek., 3. Urtė Januškevičiūtė – 43,55 sek.
L3 grupė (1998 m. ir vyresnės). 1. Ieva Januškevičiūtė – 30,82 sek., 2. Greta Piliponytė – 32,49 sek., 3. Ilzė Cibulskaitė – 33,17 sek.
Vaikinai ir vyrai. M1 grupė (2003-2005 m.). 1. Oskaras Karlavičius – 38,67 sek., 2. Rukas Strelčiūnas – 38,78 sek., 3. Motiejus Žukas – 42,56 sek. 
M2 grupė (1999-2002 m.). 1. Radvilas Janulionis – 33,63 sek., 2. Matas Janulionis – 34,89 sek., 3. Simonas Žilinskas – 46,73 sek.
M3 grupė (1998 m. ir vyresni). 1. Rokas Zaveckas – 28,21 sek., 2. Adomas Janulionis – 30,79 sek., 3. Simonas Masalskas -  30,94 sek.
 
Komentarai: