Atsiprašome, tačiau Jūsų naršyklė negali atvaizduoti svetainės turinio.
Prašome atidaryti svetainė su kita naršykle, pvz. Mozilla Firefox (atsiųsti galima čia)

Į naują sezoną – su geros nuotaikos užtaisu

  • P. Augūnas neabejoja, kad Lietuvos kalnų slidininkų gretos vis gausės.
    P. Augūnas neabejoja, kad Lietuvos kalnų slidininkų gretos vis gausės.

2011 m. Rugsėjo 26 d. 14:06

Kokios nuotaikos LKSF pasitinka naują sezoną?

Nuotaika – pakili. Nes praėjusį savaitgalį trys jauni mūsų kalnų slidininkai – Laura Pamerneckytė, Rokas Zaveckas ir Aivaras Tumas – penkioms savaitėms išvyksta į Tarptautinės slidinėjimo federacijos (FIS) stovyklos antrąjį etapą. Jaunimas intensyviai treniruosis. Grįš spalio pabaigoje, o lapkritį vėl keliaus į tokią pačią stovyklą, kurioje jau tikriausiai ne tik treniruosis, bet ir dalyvaus varžybose. Vėl namo slidininkai parkeliaus tik prie Kalėdas.
 

Šios stovyklos – didžiulis iššūkis mūsų sportininkams kaip moksleiviams. Tėvai kartu su federacija tariamės su mokyklų vadovais, kad slidininkai galėtų atsiskaityti nuotoliniu būdu. Krūvis bus milžiniškas tiek sporte, tiek moksle. Bet tuo pačiu tai yra didžiulės galimybės.
 

Iš šių dviejų vaikinų turėsime atrinkti vieną, kuris dalyvaus sausį Austrijos mieste Insbruke vyksiančiose pirmosiose jaunimo žiemos olimpinėse žaidynėse. Be to, komandą  ketiname išsiųsti į pasaulio jaunimo čempionatą, kuris vasario pabaigoje startuos Italijoje. FIS stovyklose dalyvavę sportininkai turėtų būti puikiai pasiruošę ir pasiekti gerų rezultatų.
 

Jau viskas suderinta dėl Lietuvos čempionato, kuris tradiciškai vyks Alpėse. Šįkart – sausio 14-21 dienomis Italijoje, labai įdomioje vietoje – Madona di Kampiljo, kuris yra antras pagal garsumą ir brangumą tarp visų Italijos kalnų kurortų. Bet tai neturėtų atbaidyti sportininkų ir juos lydinčių žmonių, nes varžybos bus rengiamos 13 km nuo Madona di Kampiljo, Pinzolo miestelyje. Metų pabaigoje šis miestelis bus sujungtas pakėlėjais su Madona di Kampiljo regiono trasomis.
 

Dar vienos tradicinės varžybos – Baltijos taurė. Jos vėl vyks Suomijos kurorte Suomutunturi. Tik kitąmet – kiek anksčiau, kovo viduryje. Šįkart varžybas rengs estai. Bet, kaip visada, prisidės viso šalys. Jau dabar mūsų prašė, kad atsiųstume mažiausiai keturis žmones varžybų aptarnavimui.
 

Kiek planuojate surengti varžybų Lietuvoje?

Viskas priklausys nuo oro sąlygų.  Jei bus sniego, tradiciškai vyks “Head”, “Fischer” ir naujo mūsų rėmėjo “Leki” taurės varžybos, draugijos “Žalgiris” žiemos žaidynės. Jei žiema bus ilga, organizuosime ir daugiau renginių.

Kol kas neaišku, kur rengsime varžybas. Bandome tartis su “Snoras snow arena” šeimininkais, kad bent vienas varžybas leistų surenti pas juos Druskininkuose.
 

Žinoma,  ši arena yra dengta, todėl ten galima rengti varžybas bet kokiu metų laiku. Tačiau tai – komercinis objektas, labiau pritaikytas ne sportui. Puikiai tai suprantame, bet bendradarbiausime, ieškosime visiems labiausiai tinkamų variantų.
 

Ar Lietuvoje daugėja kalnų slidininkų?

Akivaizdžiai. O atsiradus Druskininkų arenai, jų atsiras dar daugiau. Su Nacionaline slidinėjimo asociacija esame įkūrę viešąją įstaigą “Slidinėjimo mokykla” ir rengsime įvairias programas, rinksime vaikų grupes, kurios galėtų treniruotis Druskininkuose. Aišku, daug lems ir finansai, susitarimai su trasų šeimininkais. Dar labiau kalnų slidinėjimo populiarumą paskatintų mūsų jaunų sportininkų geri rezultatai tarptautinėse varžybose.
 

Praėjusį sezoną per lietuviams itin sėkmingai pasibaigusias Baltijos taurės varžybas mūsų šalies žiniasklaida bene pirmą kartą skyrė tiek daug dėmesio kalnų slidininkams. Ar pajutote tai?

Tikrai pajutome. Gaila, kol krizė nesitraukia, nepavyksta rasti daugiau rėmėjų. O visuomenės dėmesys tikrai buvo ir, tikėkimės, jis dar labiau augs per šį sezoną. Ypač kai įsibėgės slidinėjimo mokyklos veikla, atsiras grupių formavimo sistema.Galbūt bendradarbiausime su švietimo institucijomis. Juk slidinėjimas yra mokyklų kūno kultūros programos dalis. Galima būtų nuvežti vaikus į “Snoras snow arena” bent supažindinti su kalnų slidinėjimu, jo pagrindais. Vėliau kurie nors iš tų vaikų gal pasirinktų mūsų sporto šaką.
 

Sezoną LKSF pasitinka su iš esmės atnaujintu interneto tinklapiu. Kodėl nutarėte keisti savo namų internete veidą?

Tai irgi žingsnis kalnų slidinėjimo populiarinimo link. Senasis tinklapis suteikdavo minimalią informaciją mūsų bendruomenei. O naujajame bus galima ne tik sužinoti visas naujienas, varžybų tvarkaraštį, rezultatus, peržiūrėti varžybų nuotraukas ir vaizdo įrašus apie kalnų slidinėjimą, bet ir leis žmonėms patiems įkelti skelbimus apie parduodamą inventorių. Tai ypač aktualu tėvams, kurių maži vaikai slidinėja ir greitai “išauga” inventorių. Naujame tinklapyje stengsimės dėti kuo daugiau informacijos apie kalnų slidinėjimo aktualijas.

 

 

 

 
 

Komentarai: