Atsiprašome, tačiau Jūsų naršyklė negali atvaizduoti svetainės turinio.
Prašome atidaryti svetainė su kita naršykle, pvz. Mozilla Firefox (atsiųsti galima čia)

Žvaigždė Lietuvoje rado tinkamas sąlygas

 • A.Žampa "Snow Arenoje".
  A.Žampa "Snow Arenoje".

 • A.Žampa "Snow Arenoje".
  A.Žampa "Snow Arenoje".

 • A.Žampa "Snow Arenoje".
  A.Žampa "Snow Arenoje".

 • Į Lietuvą slidininką atlydėjo jo draugė.
  Į Lietuvą slidininką atlydėjo jo draugė.

 • A.Žampa "Snow Arenoje".
  A.Žampa "Snow Arenoje".

 • A.Žampa "Snow Arenoje".
  A.Žampa "Snow Arenoje".

 • A.Žampa "Snow Arenoje".
  A.Žampa "Snow Arenoje".

2014 m. Liepos 29 d. 14:05

Druskininkuose įsikūrusi „Snow arena“ sulaukė neeilinio lankytojo – čia, kartu su nacionaline savo šalies rinktine, liepos 28-29 d. treniruojasi Slovakijos kalnų slidinėjimo žvaigždė Adamas Žampa, šių metų Sočio olimpinėse žaidynėse buvęs tarp lyderių.. Į Lietuvą užklydęs slovakas džiaugėsi arenoje esančiomis sąlygomis ir sakė, kad ši nenusileidžia esančioms Olandijoje ir Vokietijoje. 
 

Sangy pravardžiuojamas 23-ejų metų sportininkas Sočio olimpinėse žaidynėse iškovojo 5-ąją vietą dvikovėje (greitasis nusileidimas ir slalomas), o slalomo rungtyje buvo šeštas. Būtent šiuos pasiekimus jis įvardina kaip svarbiausius savo karjeros pasiekimus ir teigia, kad jie bus puiki motyvacija ir toliau tobulėti bei siekti pergalių. Šiose rungtyse pasaulio reitinge jis užima atitinkamai 15-ą ir 30-ą vietą
 

A. Žampa ant slidžių pirmą kartą atsistojo dar būdamas trejų metų. Sportininkas gimė slidininkų šeimoje, kuri gyvena Aukštuosuose Tartuose – aukščiausios Karpatų kalnų dalies Stary Smokoveco gyvenvietėje.
 

„Esu kilęs iš slidininkų šeimos ir gyvenu kalnuose. Mano proseneliai, seneliai ir tėvai taip pat buvo slidininkai. Treniruotis pradėjau būdamas 12-os, nes mano tėvas visad sakydavo, kad iki šio amžiaus slidinėjimas – tik žaidimas. Tu turi mėgti tai ir tik tada pradėti treniruotis“, – pasakoja slovakas.
 

Adamas turi dar tris brolius, kurie taip yra perspektyvūs kalnų slidininkai. Jį nuo mažumės treniravo tėvas, besirūpinantis ir šeimos verslu kalnuose. Vieną kartą dėl didelio darbo krūvio A. Žampą treniravo jų slidinėjimo klubo treneris, tačiau vėliau sūnaus ir tėvo tandemas ir vėl treniravosi kartu.
 

Olimpietis skaičiuoja, kad apie 300 dienų per metus jis yra išvykęs ir negyvena namuose. Dėl to labai nukenčia jo asmeninis gyvenimas, tačiau kai tik gali su savimi į keliones pasiima ir draugę, tėvus, kurie atvyko ir į Druskininkus. Vaikino mergina anksčiau taip pat slidinėjo, bet dėl traumos nebegalėjo tęsti sportinės karjeros ir dabar studijuoja. Tačiau nepaisant nuolatinių kelionių ir milžiniško krūvio A. Žampa nesiskundžia. Jo manymu, norint būti geriausiu, turi paaukoti daug dalykų.
 

„Kartais tai labai sunku, bet kai esi jaunas, turi viską daryti 100 procentų, jeigu nori būti geriausiu. Jei nesistengi iš visų jėgų, galbūt yra 1000 vaikinų, kurie atiduos visą save. Tai didelė kova“, – įsitikinęs A. Žampa.
 

Adamas ir pats studijuoja ekonomiką universitete Banska Bystricoje, tačiau pripažįsta, kad suderinti mokslus su profesionalia karjera beveik neįmanoma. Įvairios varžybos ir nuolatinės treniruotės atima per daug laiko, o kartais, norint pasitreniruoti tenka nukeliauti ilgą kelią.  Slovakijoje nėra uždarų ledo arenų, kuriose būtų įrengtos kalnų slidinėjimo trasos, tinkamos treniruotėms. Būtent dėl to jis nutarė atvykti į Lietuvą ir treniruotis „Snow arenoje“. Kitos dvi arenos įsikūrusios Vokietijoje ir Olandijoje, tačiau iki Lietuvos – trumpesnis kelias. 
 

„Lietuvą ir mano miestą skiria apie 800 km. Tai panašus nuotolis kaip iki Austrijos, tačiau mes norėjome treniruotis uždaroje arenoje. Iki kitų arenų Europoje yra apie 1300 km, todėl nutarėme atvykti čia. Taip pat iš kelių draugų išgirdau, kad šia yra puikios sąlygos, pakankamai ledo. Man daugiau nieko nereikia“, – sako A. Žampa, atvykęs išmėginti naujas slides ir išsirinkti tinkamiausias prieš artėjančius startus varžybose.
 

Po pirmosios treniruotės Druskininkuose sportininkas sakė, kad visos sąlygos jį enkino. Kaip didžiausią pliusą jis įvardino trasos kokybiškumą. Jos danga nesuprastėja atitinkamai nuo ją pračiuožiančių žmonių skaičiaus, todėl, A. Žampos manymu, ji puikiai tinka rengti Tarptautinės slidinėjimo federacijos (FIS) varžybas, kurias „Snow arenoje“ tikimasi vykdyti jau 2016 m. 
 

„Tai ypač gerai jauniems sportininkams, kurie nori užimti aukštą vietą ir pasigerinti savo starto numerį kitose varžybose. Čia ir startuojantys iš žemos vietos turi galimybes laimėti“, – neabejoja jis ir priduria, kad lietuvaičių arena nieko nenusileidžia esančioms Vokietijoje ir Olandijoje.
 

Slovakas jau spėjo susipažinti ir su Druskininkais – bėgiojo aplink ežerą, apžiūrėjo fontaną, o miesto architektūra jam ir draugei priminė kai kuriuos Anglijos pastatus. 
 

Dėka geros arenos ir gražaus miestelio A. Žampa neatmeta galimybės ir dažniau užsukti į Lietuvą. „Žinoma, būtinai, nes atstumas mums iki Lietuvos – nedidelis. Tuo labiau, kai žinome, kad čia yra gera arena“, – šypsojosi slidininkas. 
Komentarai: