Atsiprašome, tačiau Jūsų naršyklė negali atvaizduoti svetainės turinio.
Prašome atidaryti svetainė su kita naršykle, pvz. Mozilla Firefox (atsiųsti galima čia)

Vasara – su kalnų slidėmis

  • Į stovyklą kviečiami įvairaus amžiaus vaikai.
    Į stovyklą kviečiami įvairaus amžiaus vaikai.

2014 m. Gegužės 21 d. 18:39

„Po stovyklų man skambina mamos ir sako, kad nebepažįsta savo vaikų. Jie tampa ne tik tvirtesni, bet ir visai kitaip elgiasi“, - juokėsi viena labiausiai patyrusių Lietuvos kalnų slidinėjimo trenerių, „Alpių Aido“ klubo įkūrėja Anžela Aleksandravičienė.
 
Birželį Druskininkų „Snow Arenoje“ startuosiančios savaitinės kalnų slidinėjimo stovyklos – Lietuvos nacionalinės slidinėjimo asociacijos ir Lietuvos kalnų slidinėjimo federacijos įkurtos viešosios įstaigos „Slidinėjimo mokykla“ ir klubo „Alpių aidas“ bendras projektas. Į stovyklas kviečiami vaikai nuo 6-7 metų amžiaus iki 13-14 metų. Juos kalnų slidinėjimo paslapčių mokys profesionalūs treneriai, turintys ilgametę darbo su vaikais ir jaunimu patirtį. „Žinoma, vaikai gali būti ir jaunesni, bet tada geriau, jei ir tėvai būtų šalia“, - paaiškino A.Aleksandravičienė. 
 
Stovyklos Druskininkuose pratęs žiemą didžiulio populiarumo sulaukusias „Slidinėjimo mokyklos“ pamokas Vilniuje prie Žvėryno tilto, kur keletą savaitgalių dešimtys vaikų mokėsi slidinėti ant šlaito su mobiliu pakėlėju. Nemažai jų vėliau pasirodį Liepkalnyje, kur tęsė užsiėmimus su treneriais.
 
„Stovyklos dalyviai savaitei tampa šeima. Kartu įsikuria, valgo, slidinėja, treniruojasi, pramogauja. 
 
Ryte keliamės, mankštinamės, pusryčiaujame. Iki 12 val., kai atidaroma „Snow Arena“, atidžiai peržiūrime vakarykštės treniruotės vaizdo įrašus. Vaikai pamato, ką ant kalno reikėtų daryti kitaip, o kas jau pavyksta. Kalnų slidinėjimo treniruotė trunka dvi valandas. Po jos grįžatame papietauti, porą valandų pailsime. Tada – treniruotė stadione. Čia gerinamas bendras fizinis pasirengimas, rengiame estafetes. Visi pratimai susiję su kalnų slidinėjimu. Tobuliname greitį, jėgą. Vėliau dar pažaidžiame su kamuoliu – futbolą, tinklinį, jei šilta – ir maudynės“, - stovyklos dienotvarkę išdėstė daugkartinė Lietuvos čempionė A.Aleksandravičienė. 
 
Iš Ukrainos kilusi trenerė pati gamina maistą auklėtiniams, kartu su vyru Vytautu vežioja jaunuosius slidininkus į „Snow Areną“, juos treniruoja. Tėvams tik reikia atvežti vaikus į Druskininkus. Jei vaikas neturi savo inventoriaus, už simbolinę kainą galės visą reikiamą įrangą išsinuomoti pas stovyklos rengėjus.

„Įsikuriame greta stadiono, netoli – ežeras. Kambaryje vaikai nesėdi – laiką leidžiame prasmingai, stovyklautojai visąlaik juda“, - pasakojo trenerė.

A.Aleksandravičienės tegimu, stovyklose vaikai išmoksta būti savarankiški: „Net tie, kurie, atrodytų, nė dienos negali be tėvų, greitai pamiršta liūdesį.  Mes ugdome ne tik sportininkus, o įvairiapuses asmenybes. Su tėvais – lengva, o čia reikia pačiam laiku atsikelti, nepavėluoti, treniruotis, pavalgyti. Žinoma, jei kam bus liūdna, norėsis paguodos, tikrai ras petį, į kurį atsiremti.“

Stovyklų dalyviai turės išskirtinę galimybę išbandyti jėgas ir Italijos specialistų sportininkams „Snow Arenoje“ parengtame šlaite ant itin kietos dangos. „Šiemet sportinė trasa labai gera. Ne grynas ledas, kaip pernai. Net pradedantieji nusileido tuo šlaitu. Tikruose kalnuose irgi būna tokia danga, todėl vėliau, išvažiavus į Slovakiją ar Alpes, nekils problemų atsidūrus tokiame šlaite“, - teigė A.Aleksandravičienė.
 
Stovyklų datos:
Birželio 2-8 d.
 
Birželio 16-22 d.

Birželio 30 – liepos 6 d.

Liepos 14-20 d.

Liepos 28 – rugpjūčio 3 d.

Rugpjūčio 4-10 d.

Kontaktai:
Treneriai Anžela tel. 8 698 27 052
Vytautas tel. 8 607 35 703
E. paštas: vytautaslt@yahoo.com
 
Komentarai: